2500 كانال چینی از یوتیوب اخراج شدند

2500 كانال چینی از یوتیوب اخراج شدند

وبی كارت: گوگل بیش از 2500 كانال یوتیوب مربوط به چین را در امتداد كوشش برای پاكسازی اطلاعات نادرست در این پلت فرم اشتراك گذاری ویدیو حذف نمود.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، آلفابت که شرکت مادر گوگل است، اعلام نمود این کانالها در فاصله آوریل تا ژوئن در امتداد تحقیقات ما درباب کارهای موثر هماهنگ مربوط به چین حذف شدند. کانالهای مذکور معمولا حاوی اطلاعات اسپم و غیرسیاسی بودند اما شمار اندکی از آنها سیاسی بودند.

گوگل در این خبر که در بولتن سه ماهه خود از کارهای مقابله با اطلاعات نادرست منتشر نموده بود، از کانالهای به خصوصی نام نبرد و جزئیات چندانی منتشر نمود و فقط اعلام نمود این ویدیوها مشابه فعالیتهایی بودند که در توییتر و همین طور توسط شرکت تحلیل شبکه اجتماعی گرافیکا شناسایی شده بودند.

از زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا و موضوع مداخله روسیه در این انتخابات، اطلاعاتی که توسط عوامل خارجی منتشر می شوند مایه نگرانی سیاستمداران و تکنولوژیستهای آمریکایی شده است.

دولت ترامپ هم روز چهارشنبه اعلام نمود تلاشها برای پاکسازی اپلیکیشنهای چینی غیرقابل اعتماد از شبکه های دیجیتالی آمریکا را بیشتر می کند و برنامه اشتراک گذاری ویدیوی تیک تاک و برنامه پیام رسان وی چت چینی را تهدیدهای جدی خواند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام نمود تلاشهای آمریکا بر اساس برنامه ای به نام "شبکه پاک" انجام می گیرد و به پنج بخش متمرکز می شود و شامل اقداماتی برای جلوگیری از دسترسی اپلیکیشنهای چینی و شرکتهای مخابراتی چینی به اطلاعات حساس شهروندان و شرکتهای آمریکایی است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته جاری تهدید کرد تیک تاک را در آمریکا ممنوع می کند. این برنامه اشتراک گذاری ویدیو در بحبوحه تشدید تنشها میان واشنگتن و پکن، مورد انتقاد کنگره و دولت آمریکا گرفته و تهدید امنیت ملی قلمداد شده است.

بر اساس گزارش رویترز، تیک تاک حالا تا ۱۵ سپتامبر مهلت دارد با مایکروسافت درباره فروش کارهای آمریکایی خود به توافق برسد یا با ممنوعیت در آمریکا روبرو خواهد شد.

منبع:

1399/05/18
15:43:48
5.0 / 5
2260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت