معاون آب و خاك وزارت جهاد كشاورزی:

پروژه های آبیاری هوشمندسازی می شود

پروژه های آبیاری هوشمندسازی می شود

به گزارش وبی كارت علیمراد اكبری اظهار داشت: هوشمندسازی پروژه های آبیاری برای افزایش بهره وری در دستور كار وزارت جهاد كشاورزی قرار دارد.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، علیمراد اکبری، اعتبار طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری امسال را بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: از این میزان اعتبار، ۱۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده است.
وی افزود: امسال تابحال ۳۲ هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده اند و ۱۳۲ هزار هکتار در حال اجرا می باشد.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: بیشتر از ۹۵ درصد تجهیزات و لوازم آبیاری طرح های آب و خاک تولید داخل است. همینطور هوشمندسازی پروژه های آبیاری برای افزایش بهره وری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
اکبری با اشاره به اینکه طرح احیا و مرمت قنوات سال جاری ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار دارد، اظهار داشت: این میزان اعتبار نسبت به پنج سال قبل رشد ۱۴ برابری داشته است.
به گفته وی، به نظر می آید هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید در بخش آب سرمایه گذاری نکرده است. در دولت تدبیر و امید و از محل صندوق توسعه ملی حدود ۱۲ میلیارد دلار در بخش آب سرمایه گذاری شده است.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب میزان اجرای طرح آبیاری تحت فشار ۳۸ هزار هکتار و شبکه های آبیاری و زهکشی حدود ۱۲۰ هزار هزار هکتار بوده است، اظهار داشت: هم اکنون وسعت اجرای طرح آبیاری تحت فشار به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار و شبکه های آبیاری و زهکشی به یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار رسیده است.
وی با اشاره به اینکه سال ۹۲ راندمان آبیاری در کشور ۳۹ درصد بوده است، اظهار داشت: با اجرای طرح های آب و خاک و سایر عملیات به زراعی، الان راندمان آبیاری به ۴۵ درصد رسیده و بهره وری آب از ۹۲۰ گرم به ۱۴۵۰ گرم ماده خشک به ازای مصرف یک متر مکعب آب رسیده است.


منبع:

1399/05/15
23:40:47
5.0 / 5
2303
تگهای خبر: سرمایه گذاری , هك , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت