چه سرعت اینترنتی لازم دارید؟

چه سرعت اینترنتی لازم دارید؟

هریك از عرضه دهندگان خدمات اینترنتی، سرعت های متفاوتی را برای سرویس هایشان پیشنهاد می كنند كه هركدام از این سرعت ها برای فعالیتهایی كه توسط افراد انجام می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.


به گزارش وبی کارت به نقل از فاکس نیوز، همه ما مفهوم اینترنت کند را درک کرده ایم، دانلودهایی که ساعت ها طول می کشد، تاخیر هنگام مشاهده فیلم های آنلاین و یا صفحاتی که لود شدنشان بسیار طولانی است. برخی تصور می کنند مشکل از مرورگرشان است، یا اینکه دستگاهشان گرفتار مشکل شده و یا وب سایتی که به آن مراجعه نموده اند. در حالیکه تمام این مشکلات می تواند به علت خدمات وای فای باشد.
سرعت ۱ تا ۳ مگابیت برثانیه: به اندازه کافی برای گشت وگذار در وب، چک کردن ایمیل، حضور در شبکه های اجتماعی، بازی های آنلاین (البته درصورتی که تاخیرهای گاه به گاه اذیتتان نمی کند) مناسب می باشد. با این وجود، چنین سرعتی برای پخش فیلم ایده آل نیست.
سرعت ۳ تا ۴ مگابیت برثانیه: حداقل سرعت برای پخش استاندارد ویدیو از سرویس هایی مانند نتفلیکس است. این سرعت امکان دارد برای یک کاربر در خانه کافی باشد، اما با وجود تمام محتوای HD موجود در وب هم اکنون، چنین سرعتی منجر به تاخیر و کاهش کیفیت هنگام مشاهده فیلم های ویدیویی می شود.
سرعت ۵ تا ۱۰ مگابیت برثانیه: حداقل سرعتی که نتفلیکس برای ویدیوهای HD سفارش می کند، ۵ مگابیت برثانیه است و اگر بخواهید به صورت همزمان دو سرویس HD را استفاده کنید، لازم است که این سرعت را دو برابر کنید. باآنکه این سرعت، پایه سرویسهای HD است، اما باز هم می تواند به بافر و کاهش کیفیت ویدیوها منجر شود، به خصوص اگر چندین ابزار متصل وجود داشته باشد.
سرعت ۱۰ تا ۲۰ مگابیت برثانیه: حداقل سرعت برای تجربه ای مداوم و قابل اعتماد از اینترنت است. اگر به صورت مداوم مشغول دانلود فایل از وب و سرویسهای ابری هستید، بهتر است حداقل چنین سرعت اینترنتی را دریافت کنید.
۲۰ مگابیت برثانیه و بالاتر: خانه هایی که چندین کامپیوتر و ابزار متصل به اینترنت، خدمات پخش فیلم، لوازم خانگی هوشمند و کاربران همزمان در آنها وجود دارد، باید حداقل یک سرویس ۲۰ مگابیتی را در نظر بگیرند.
منبع:

1399/05/13
23:09:37
5.0 / 5
1864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت