شركت ارتباطات زیر ساخت اعلام كرد

اختلالی در شبكه اینترنتی وجود نداشته است

اختلالی در شبكه اینترنتی وجود نداشته است

به گزارش وبی كارت بعد از انتشار بیانیه ی كمیسیون تجارت الكترونیك سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور درباره اختلالات زیرساختی و اینترنتی، شركت ارتباطات زیرساخت اعلام نمود هیچ گونه اختلالی در شبكه ی اینترنت كشور وجود ندارد.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی کامپیوتری در مورد "اختلالات زیرساختی و اینترنتی اخیر" اطلاعیه ای در توییتر منتشر نموده که در آن نوشته است «در اوج اضطراب ناشی از شیوع کرونا و فشار ناشی از مشکلات اقتصادی، این روزها باز خبرهای ناگواری از مشکلات، اختلالات و ایجاد محدودیت در ارتباطات اینترنتی به گوش می رسد.
در شرایطی که نگرانی از قطع اینترنت و محدودیت به شبکه ملی اطلاعات کماکان سایه شوم خویش را بر سر کسب وکارها نگاه داشته است، ایجاد اختلال در زیرساخت اینترنت کشور، پهنای باند ضعیف و متزلزل، نبود مراکز داده استاندارد و عدم رعایت حداقل ها در سرویس دهی و مهم تر از همه نبود نظارت بر استانداردها و SLAها، نفس کشیدن را برای اقتصاد دیجیتال کشور دشوارتر از قبل کرده است».
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است «کسب وکار دیجیتال امروز جز اصلی و جدایی ناپذیر از شاکله اقتصادی و اجتماعی کشور است و هرگونه بی توجهی و سهل انگاری در این رابطه هزینه های جدی برای همه دارد. فعالان حوزه کسب وکارهای آنلاین در غیاب پاسخ روشن و شفاف از جانب مسئولان زیرساخت و شرکت های سرویس دهنده اینترنت در قبال تعهدات شان به کسب وکارها، در هر محفلی نگرانی از احتمال قطعی مجدد زیرساخت ها و حتی به مانند سال قبل قطعی اینترنت کشور (ایران اکسس) را هم مطرح می کنند.
این دغدغه مهم، برنامه های توسعه کسب وکارهای آنلاین را با تردیدی جدی مواجه کرده است. به همین مناسبت، کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور با یادآوری بیانیه مورخ سوم آذر سال ۱۳۹۸ مواردی را خطاب به مسئولان تصمیم گیر در شرایط بحرانی یادآور می شود در شرایط تحریم ظالمانه، کسب وکارهای آنلاین بعنوان فعالان جهاد اقتصادی، از هرایده و راهکاری برای عبور از سد این شرایط سخت استفاده می نمایند و می توانند بعنوان یکی از محدود پیشران های اقتصادی کشور نقش موثری داشته باشند بنابراین لازم است ضمن برداشتن هرگونه مانع درصدد تقویت آنها برآییم».
«در آخر لازم است به این نکته کلیدی توجه گردد که قطع اینترنت یا اختلال در آن، به علت اثر تخریبی بالا، دیگر یک چاره قلمداد نشده و خود ایجاد کننده بحران است و عدم توجه به نبض زنده اقتصاد کشور در این شرایط، بطور قطع عین بی تدبیری و بی مسئولیتی آشکار است.»

اختلالی در شبکه اینترنت وجود ندارد
این در شرایطی است که شرکت ارتباطات زیرساخت در واکنش به انتشار این اظهارات، طی اطلاعیه ای اعلام نمود هیچ گونه اختلالی در شبکه ی اینترنت کشور وجود ندارد.
در این بیانیه آمده است که محدودسازی سرویس Google AMP به دستور مقام محترم قضایی خطاب به اپراتورها رخ داده که بعد از بررسی دوباره، این دستور با مساعدت مقام قضایی طی چند ساعت لغو شده است.
در انتها این بیانیه با اشاره به پاسخ گویی و اطلاع رسانی سریع مسؤولان این شرکت در حوادث و اختلالات اینترنتی کشور طی سال های اخیر، به اهمیت فراوان پایداری شبکه و سرویس ها برای کسب وکارهای آنلاین و اهتمام شرکت ارتباطات زیرساخت به این مهم اشاره شده است.1399/05/09
22:53:51
5.0 / 5
1953
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت