وزیر جهاد كشاورزی:

سیستم یكپارچه مدیریت اطلاعات، نظام كشاورزی را متحول می كند

سیستم یكپارچه مدیریت اطلاعات، نظام كشاورزی را متحول می كند

وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: سیستم یكپارچه مدیریت اطلاعات، نظام تصمیم سازی در بخش كشاورزی را متحول می كند.


به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات گفت: در این سیستم، همه مدیران، تشکل ها، بهره برداران و ذی نفعان باید بتوانند ورود اطلاعات کرده و اطلاعات کاربردی و عملیاتی برای تصمیم کارشناسی دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: سیستم یکپارچه مدیریت اطلاعات بخش کشاورزی برای همه فعالان بخش کشاورزی باید فرصت ایجاد کند تا سطح بخش کشاورزی را ارتقا دهند.
این مقام مسؤول اشاره کرد: ما باید برای این سیستم، یک نقشه راه دقیق داشته باشیم تا همه مجموعه ها با آن هماهنگ باشند؛ برای هر حرکتی در این سیستم باید اولویت بندی شود تا نیاز کشاورزان و نیازهای حاکمیتی برای توسعه کشاورزی معلوم شود.
خاوازی در ادامه با تاکید بر کاربردی کردن اطلاعات احصا شده، اظهار داشت: این سیستم باید مدل رفتاری ایجاد کند تا برای تولید محصولات کشاورزی مختلف بتواند ما را به تحلیل برساند تا بدانیم یک محصول با چه شرایطی، در چه مکان هایی و با چه حجمی تولید شود و تطبیق آن با نیازهای کشور چیست.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه پیام رسان «تاک» را پیام رسانی جامع و مفید ارزیابی کرد و اضافه کرد: پیام رسان تاک باید به شکلی فراگیر شود تا همه نیازهای کشاورزی را به صورت پنجره واحد برآورده کند؛ این پیام رسان باید راه وصول به مجوزها، دریافت نهاده ها، ستاندن تسهیلات، بیمه ها و همه اطلاعات عملیاتی برای کشت را در اختیار ذینفعان و کشاورزان قرار دهد.
گفتنی است؛ در ابتدای این جلسه گزارش سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی درباب اقدامات انجام شده جهت پیاده سازی سیستم یکپارچه مدیریت اطلاعات بخش کشاورزی ارائه شد.


منبع:

1399/04/22
14:52:18
5.0 / 5
2617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت