معاون وزیر صمت:

۴۳ درصد معادن كشور غیر فعال است

۴۳ درصد معادن كشور غیر فعال است

به گزارش وبی كارت معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ معدن در كشور وجود دارد كه بیشتر از ۴۵۰۰ معدن غیرفعال است.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، داریوش اسماعیلی خاطرنشان کرد: ذخایر سنگ های تزئینی در کشور بالغ بر چهار میلیارد تن است که سالانه ۱۴ میلیون تن تولید در این عرصه صورت می گیرد و هر سرمایه گذاری که بتواند تکنولوژی های به روز دنیا را در حوزه فرآوری سنگ های تزئینی به کار گیرد وزارتخانه همه جانبه از او حمایت خواهد داشت.
اسماعیلی با تاکید بر اینکه سال جاری فعال کردن معادن غیرفعال به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، افزود: بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ معدن در کشور وجود دارد و بیشتر از ۴۵۰۰ معدن غیرفعال است و در برنامه جهش تولید تلاش خواهد شد که حداقل ۲۵ درصد از این معادن غیرفعال، فعال شوند.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در مورد آخرین وضعیت حقوق دولتی معادن اظهار داشت: حقوق دولتی در سال ۹۸ به علت شرایط خاص مطابق سال ۹۷ اعلام گردید و هیچ گونه افزایش حقوق دولتی صورت نگرفت و سال جاری هم وزارت صمت پیشنهاد همان حقوق دولتی سال ۹۸ را مدنظر دارد که البته شورایعالی معادن تصمیم گیرنده نهایی است و امکان دارد با این پیشنهاد موافقت یا مخالفت کند ولی دلایلی داریم که امیدواریم شورا همکاری لازم را داشته باشد.
وی در مورد ۱۵ درصد سهم استان ها از حقوق دولتی معادن با تاکید بر اینکه مصمم به اجرای قانون هستیم، اضافه کرد: مطابق با قانون، ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن شهرستان باید در همان شهرستان و بخش معدن هزینه شود، قبلاً توزیع این حقوق در اختیار سازمان برنامه و بودجه بود، اما بعد از ابلاغ و اجرای برنامه ششم باید تمامی این حقوق در اختیار وزارت صمت قرار گیرد و این امر در حال انجام می باشد.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: امسال ۲، ۸۰۰ میلیارد تومان درآمد حقوق دولتی برای کشور در قانون پیشبینی کرده ایم ولی ردیفی که باید به وزارت صمت بازگردد حدود هزار و ۸۰ میلیارد تومان است و هر میزان که تخصیص یافت ۱۵ درصد به استان ها اختصاص می یابد، سال قبل هم این مبلغ پرداخت شده است.
وی با اشاره به بازدید از مجموعه معدنی عباس آباد محلات بیان نمود: تابحال مسائل مرتبط به این معدن دو مرتبه در شورایعالی معادن مطرح گردیده است، این مجموعه باید حد و مرز و حدود خویش را مشخص نماید و سپس باید مبحث ایمنی خویش را به شکل جدی دنبال کند. برنامه های ایمن سازی ظاهراً تهیه شده است و منتظریم که بعد از ارسال در شورایعالی معادن کشور مطرح و بررسی شود، این مجموعه معدنی اشتغالزایی خوبی دارد، عملکرد مناسبی دارد و موفق است اما اگر مسائل ایمنی را رعایت نکند حتما دستور توقف فعالیت او را خواهیم داد.

1399/03/23
19:37:16
5.0 / 5
2458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت