معاون راه آهن

افزایش متوسط 20 درصدی قیمت بلیت قطار از اول تیرماه

افزایش متوسط 20 درصدی قیمت بلیت قطار از اول تیرماه

وبی كارت: معاون مسافری شركت راه آهن اظهار داشت: شورای عالی ترابری با افزایش متوسط 20 درصد قیمت بلیت قطار موافقت كرده و ممكنست در مسیرهایی كه استقبال سفر بیشتر است، افزایش 25 درصدی بلیت را شاهد باشیم.میرحسن موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر قرار بود برمبنای هزینه هایی که به بخش حمل و نقل ریلی تحمیل شده، نرخ جدید بلیت ها تعیین می شد، باید قیمت بلیت قطارهای مسافری دو برابر می شد؛ اما بعد از آنکه با شرکت های ریلی مسافری مذاکره کردیم، توافق شد شرکت ها درخواست خودرا به ۴۰ درصد کاهش دهند که این اتفاق نیز رخ داد؛ آنها هم این پیشنهاد را به ما در راه آهن ارائه دادند که در شرکت راه آهن تأیید شد و ما آنرا به شورای عالی ترابری ارسال کردیم.
وی اضافه کرد: در شورای عالی ترابری با در نظر گرفتن مسائل پیرامونی این صنعت، اعضای این شورا با افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت ها موافقت کردند و این رقم ۱۳ خرداد به تصویب شورای عالی ترابری رسید.
معاون مسافری شرکت راه آهن افزود: از اول تیرماه این افزایش نرخ ها اعمال خواهد شد؛ پیش فروش قطارهای مسافری ۱ تیرماه نیز از اواخر هفته جاری انجام می شود.
وی تصریح کرد: برمبنای مصوبه شورای عالی ترابری، افزایش قیمت بلیت قطار بطور «متوسط» ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است پس شرکت های ریلی این اختیار را دارند که در مسیرهای مختلف و برمبنای میزان تقاضای سفر، میزان افزایش قیمت بلیت ها را متفاوت اعمال کنند مثلاً در مسیری ۱۵ درصد افزایش قیمت را می توانیم شاهد باشیم و در بعضی مسیرها هم ۲۵ درصد امکان افزایش وجود دارد. ولی به شرکت های ریلی مسافری اعلام نموده ایم که افزایش قیمت ها را حول و حوش همین ۲۰ درصد اعمال و برای راه آهن ارسال نمایند تا در شرکت راه آهن، نرخ های جدید بررسی شود تا اگر افزایش قیمت ها منطقی باشد، با اجرای آن موافقت شود.
موسوی اشاره کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا و حذف سفرهای نوروزی، شرکت های ریلی بیش از ۹۵ درصد مسافران خودرا از دست دادند و به همین ترتیب حدود ۹۵ درصد درآمد خودرا از دست دادند که برای جبران آن، در حال پیگیری وصول تسهیلات در رابطه با کرونا هستیم؛ البته این افزایش قیمت بلیت قطار، هیچ ارتباطی با کاهش مسافران ریلی به سبب شیوع ویروس کرونا ندارد.
جابجایی ۸.۳ میلیون نفر با قطارهای حومه ای در سال ۹۸
وی درباره قطارهای حومه ای نیز اضافه کرد: از سال ۹۳ تا ۹۹ افزایش قیمت نداشتیم؛ در امسال، شورای عالی ترابری قیمت های جدید را تصویب و به راه آهن ابلاغ نمود که مثلاً در مسیرهای تهران-کرج-هشتگرد و تهران-پرند، قیمت بلیت قطارهای حومه ای از ۱، ۵۰۰ به ۲ هزار تومان افزایش یافته است.
معاون مسافری شرکت راه آهن با اعلان اینکه قیمت های جدید قطارهای حومه ای، همچنان از سایر موردهای حمل و نقلی رایج در این مناطق، بمراتب پایین تر است، اظهار داشت: در سال قبل ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در بخش حومه ای جابه جایی مسافر داشته ایم که ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آن به مسیرهای حومه ای تهران اختصاص داشته است.


منبع:

1399/03/18
13:54:48
5.0 / 5
2261
تگهای خبر: صنعت , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت