سازمان جنگل ها درخواست كرد

مردم با حضورمسئولانه در طبیعت ازایجاد حریق در جنگلها جلوگیری نمایند

مردم با حضورمسئولانه در طبیعت ازایجاد حریق در جنگلها جلوگیری نمایند

وبی كارت: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور طی اطلاعیه ای از عموم مردم خواست با حضور مسئولانه در طبیعت، از بروز حریق در جنگل ها و مراتع پیشگیری كنند.


به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مراتع و آبخیزداری کشور، باتوجه به افزایش حضور مردم در طبیعت در ایام آتی و احتمال حریق، طی اطلاعیه ای از مردم خواست با حضور مسئولانه در طبیعت، از بروز حریق در جنگل ها و مراتع پیشگیری کنند. متن اطلاعیه به این شرح است:

بسمه تعالی
همزمان با گرم شدن هوا که منجر به خشک شدن علوفه های یک ساله می شود، احتمال حریق های بزرگ در جنگل ها و مراتع افزایش می یابد به نحویکه کوچک ترین جرقه و آتش با سرعتی زیاد گسترش پیدا کرده و سطح وسیعی از عرصه های منابع طبیعی گرفتار آتش سوزی می شود و متأسفانه ضمن از دست رفتن پوشش گیاهی، گرفتار خسارت های مالی و جانی خواهیم شد. بدین سبب از کلیه هموطنان گرامی خواهش می نماییم با حضور مسئولانه خود در طبیعت حتی الامکان از برپا کردن آتش اجتناب نموده و در صورت نیاز ضروری به روشن نمودن آتش در جنگل ها و مراتع، قبلاً اطراف محل را از خار و خاشاک پاک کرده و بعد از رفع نیاز، آتش را کاملاً خاموش نمایند. از تمامی مسافران و گردشگران محترم تقاضا داریم در صورت مشاهده هر گونه دود و یا آتش در جنگل ها و مراتع، موضوع را در اسرع وقت به شماره ۱۵۰۴ اطلاع دهند. بر این باوریم که تنها با رعایت نکات ایمنی و حضور مسئولانه در طبیعت، شاهد آتش گرفتن سرمایه های سبز کشورمان نخواهیم بود.


منبع:

1399/03/15
14:22:50
5.0 / 5
2317
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت