رئیس سازمان دامپزشكی:

7 استان كشور از از پرتراكم ترین واحدهای مرغ تخمگذار دنیا هستند

7 استان كشور از از پرتراكم ترین واحدهای مرغ تخمگذار دنیا هستند

به گزارش وبی كارت رئیس سازمان دامپزشكی اظهار داشت: هم اكنون ۷ استان قزوین، البرز، تهران، قم، مركزی، آذربایجان شرقی و اصفهان از پرتراكم ترین واحدهای مرغ تخمگذار كشور و حتی دنیا هستند كه این بسیار پر مخاطره است.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علی صفر ماکنعلی در دیدار با غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در سازمان دامپزشکی کشور در جهت اهداف پدافند غیر عامل و بمنظور پیشگیری و مقابله با بیماری های دامی، در تدوین هر برنامه مقابله با بیماری، ۵ جز رصد و پایش؛ معیارهای کنترلی؛ شبکه های آزمایشگاهی؛ آموزشی و ترویج و در نهایت نظارت و ارزیابی در نظر گرفته می شود اضافه کرد: پدافند غیرعامل در مورد هر کدام از این مراحل می تواند به سازمان دامپزشکی کشور کمک نماید.
ماکنعلی ساماندهی آزمایشگاه های دولتی در ۳ محور توانمندسازی نیروی انسانی آزمایشگاهی؛ ساماندهی تجهیزات و اختصاصی نمودن آزمایشگاه ها با عنایت به امکانات و ظرفیت های منطقه ای از دیگر اقدامات مهم سازمان دامپزشکی کشور اعلام نمود که با سرعت بیشتری اجرا می گردد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به ضرورت توجه بیشتر بر تولید واکسن های دام و طیور و تاکید بر تولید واکسن های استراتژیک طیور، از پیگیری تولید بذر واکسن و همکاری در جهت توسعه تولید داخل واکسن های دام و طیور به عنوان یکی از اولویت های اصلی سازمان دامپزشکی کشور نام برد.
وی با اشاره به اینکه برخی حوزه های زیرمجموعه نظارتی دامپزشکی احتیاج به برخی اقدامات اصلاحی دارد، به عارضه وجود مناطق با تراکم بالای طیور اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون ۷ استان قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، آذربایجان شرقی و اصفهان از پرتراکم ترین واحدهای مرغ تخمگذار کشور و حتی دنیا هستند که این بسیار پر مخاطره است و برای تغییر کاربری آنها باید چاره ای عاجل اندیشید و آنرا عملیاتی کرد.
ماکنعلی همکاری در اجرای طرح های محدودیت سنی پرورش طیور (پرورش تا ۳۷ روزگی)؛ تدوین و عملیاتی کردن سند استراتژیک تولید واکسن؛ احیای مرغ لاین آرین و اجرای برنامه راهبردی بهبود بهداشت دام عشایر را از دیگر برنامه های مهم در دستور کار سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت که با تلاش و پیگیری اسن سازمان اجرا خواهد شد.
درخواست تهیه پروتکل های منطقه ای جلوگیری از بیماری های دامی با کشورهای همسایه
غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور هم در این دیدار خاطرنشان کرد: سازمان دامپزشکی همکاری مناسبی با سازمان پدافند غیر عامل داشته و سازمان پدافند غیر عامل هم آماده هرگونه با سازمان دامپزشکی بوده و از تمامی ظرفیت های خود در همکاری با این سازمان استفاده خواهد نمود جلالی در ادامه به پیگیری مبحث بکارگیری سرباز در حوزه دامپزشکی جهت همکاری در امور بهداشتی و قرنطینه ای اشاره نمود و تاکید کرد که این مورد را از راه ستاد نیروهای مسلح پیگیری خواهد نمود.
وی با تاکید بر توانمندسازی نیروی انسانی در بخش دامپزشکی اضافه کرد: بایستی از ظرفیت بخش دولتی در امور حاکمیتی بهره برد و امور تصدی گری را به بخش خصوصی واگذار کرد.
جلالی خواهان مذاکرات منطقه ای با کشورهای همسایه و تهیه پروتکل های منطقه ای در مورد جلوگیری از بیماری های دامی شد و اضافه کرد: سازمان پدافند غیر عامل آماده هرگونه همکاری و انجام هماهنگی های لازم در این مورد است.

1399/03/13
13:26:59
5.0 / 5
2338
تگهای خبر: سازمان , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت