وزیر ارتباطات اعلام كرد

واگذاری یك میلیون اشتراك اینترنت پرسرعت خانگی به ترتیب ثبت نام

واگذاری یك میلیون اشتراك اینترنت پرسرعت خانگی به ترتیب ثبت نام

وبی كارت: بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، یك میلیون اشتراك خانگی اینترنت آماده واگذاری و اولویت واگذاری با كسانی است كه زودتر ثبت نام كنند، پروسه ثبت نام نیز به صورت تمام الكترونیكی انجام می شود.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، یکی از راه های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL بجای ADSL است. با جایگزینی سرویس ADSL با VDSL، بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می توان تجهیزات را با بهره گیری از فیبر نوری به نزدیک کاربران برد و بعد از آن روی همان سیم مسی است، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاهش می یابد و می توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها به این مساله اشاره کرده و مدتی پیش هم از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی با این جایگزینی آگاهی داد.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- به نظرسنجی انجام شده از کاربران اینستاگرام درباره استفاده از اینترنت ثابت و خانگی اشاره کرده و نوشت: برمبنای نظر شما برنامه ریزی عملیاتی کردیم که در سال پیش رو با تمام توان شبکه ی اینترنت خانگی را گسترش بدیم و میلیون ها اشتراک جدید خانگی با کمترین کاغذبازی اداری و در کمترین زمان ممکن (۴۸ ساعت از ثبت درخواست تا راه اندازی در منزل) تحویل شما دهیم و از سویی هم با VDSLسرعت اینترنت خانگی فعلی را چهار برابر نماییم.


وی با اعلان اینکه دوران گواهی بردن برای گرفتن اینترنت ۱۲۸خیلی وقت است که تمام شده، اضافه کرد: همین الان یک میلیون اشتراک خانگی اینترنت در مناطق «شهری» و «روستایی»، آماده واگذاری شده است، تا شما پول کمتری جهت استفاده از اینترنت پرداخت کنید. هر چند برای همه کافی نیست اما فاز دوم را هم در شهریورماه آماده ی واگذاری می نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اولویت ما در واگذاری این یک میلیون اشتراک با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند. هیچ نیازی به مراجعه ی حضوری هم ندارید و همه اقدامات، به صورت تمام الکترونیکی بوسیله زیرساختهای دولت الکترونیک فراهم گشته است. حداکثر ۴۸ ساعت بعد از ثبت نام اشتراک ها واگذار می شود و قابل استفاده است؛ بخش های مختلف به خط شده اند تا بدون معطلی کار را پیش ببرند. در ارتقای چهار برابری سرعت هم مشترکین فعلی اینترنت خانگی در اولویت هستند.
آذری جهرمی در آخر اشاره کرد: به زودی «خدمات رایگانی» را که برای مشترکین خانگی مشخص کردیم هم ارائه خواهیم کرد. اگر درخواست استفاده از خدمات اینترنت خانگی دارید، به سامانه xdslplus.ir بروید و با چند کلیک، جزو نخستین نفراتی باشید که ثبت درخواست می کنند.
منبع:

1399/03/06
14:17:08
5.0 / 5
2565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت