در نامه به رئیس كل بانك مركزی؛

درخواست تشكل های صنفی بیمه برای توقف طرح حذف كارت ثالث

درخواست تشكل های صنفی بیمه برای توقف طرح حذف كارت ثالث

وبی كارت: تعدادی از تشكل های صنفی صنعت بیمه در نامه ای به رئیس كل بیمه مركزی، خواهان توقف اجرای طرح حذف كارت ثالث از پروسه صدور بیمه شخص ثالث شدند.


به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، تعدادی از تشکل های صنفی صنعت بیمه در نامه ای به رئیس کل بیمه مرکزی خواهان توقف اجرای طرح حذف کارت ثالث از پروسه صدور بیمه شخص ثالث شدند.
در این نامه آمده است:
احتراما، ضمن اعلام آگاهی از ابلاغ بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص حذف کارت ثالث از پروسه صدور بیمه نامه های شخص ثالث و با توجه به رسالت تشکل های صنفی فعالان صنعت بیمه کشور، در خصوص پشتیبانی از حقوق نمایندگان و حفظ آرامش فضای کسب و کار و حراست از منافع ذینفعان شرکت شامل بیمه گزاران و واسطه های بیمه (کارگزاران، بازاریابان و کارکنان دفاتر) در جهت توسعه فرهنگ بیمه و در نهایت توسعه صنعت بیمه، که همگی می بایستی زیر چتر حمایتی آن نهاد محترم و شرکت های بیمه باشند به استحضار می رساند:
رصد دقیق فعل و انفعالات چند روز گذشته فضای حاکم بر محیط کسب و کارهای بیمه گری پس از انتشار خبر فوق که همه را سردرگم نموده است و گاهی طی جلسات مشترک تشکل های نمایندگان بیمه با مدیران و دست اندرکاران این نتیجه حاصل شده و همگی متفق القول شده اند که زمان اجرای این طرح به هیچ وجه مناسب و به صلاح جامعه هدف نمی باشد، پس از حضرتعالی تقاضا دارند از اجرایی شدن طرح در این مقطع زمانی ممانعت به عمل آورند.
بدیهی است که حذف فیزیکی کارت ثالث هیچ منعی با تسهیل دسترسی به اطلاعات بیمه ای برای بیمه گزاران ندارد برای اینکه هم اکنون نیز بیمه گذاران می توانند بوسیله سامانه سنهاب سوابق بیمه ای خودرا دریافت نمایند. عدم وجود بستر اینترنتی مناسب در اقصی نقاط کشور و عدم اشراف بخش عظیمی از آحاد جامعه به پروسه خرید در بستر اینترنتی، روشن نبودن چگونگی اجرای طرح (الگوریتم اجرای برنامه و یکسانی آن در کلیه شرکت های بیمه گر) و عدم توجه کامل به حقوق کلیه ذینفعان صنعت بیمه و تبعات منفی ناشی از آن، اجرای این امر را مشکل می نماید.
اگرچه اذعان داریم که استفاده از فناوری نوین نه فقط مفید و لازم است بلکه اجتناب ناپذیر است، لیکن به رغم تمامی کارهای انجام شده در صنعت بیمه، زیرساخت مناسب جهت آموزش ( بمنظور لحاظ حقوق آنان و جلوگیری از ضیاع حقوق بیمه گران ) و همین طور ملاحظات کافی در حفظ منافع شبکه نمایندگی بیمه رعایت نشده است. ضمنا حقوق ناشی از برندینگ شرکت های بیمه گر نیز مورد نظر قرار نگرفته است و همین طور مسائل فنی صدور بیمه نامه می بایست با دقت بیشتری مورد توجه قرار گیرند.
لذا درخواست می نماید با قید فـوریت نسبت به تشکیل جلسه درجهت بررسی و رفع مشکلات مطروحه با حضور سندیکای بیمه گران و نمایندگان صنف با حضور جنابعالی اقدام گردد.


منبع:

1399/03/02
11:09:06
5.0 / 5
2878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت