كدام سایت ها اینترنت نیم بها دارند؟

كدام سایت ها اینترنت نیم بها دارند؟

به گزارش وبی كارت تفكیك ترافیك داخل از بین الملل و اعمال تعرفه ترجیحی برای وبسایت های داخلی با راه اندازی شبكه ملی اطلاعات صورت گرفت كه در ابتدا با لیستی از سایت های پربازدید شروع شده و سپس وبسایت های به تدریج در فهرست آی پی ها با تعرفه ترجیحی قرار گرفتند.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مهم ترین مزایایی که مورد توجه قرار گرفت، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین الملل بود. بدین معنا که برای وبسایت ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وبسایت های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد و عرضه دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ملزم به رعایت این مورد در محاسبه هزینه اینترنت برای کاربران شدند.
اما اینکه کدام یک از وبسایت ها شامل این طرح باشند، از ابتدا محل پرسش بود؛ همزمان با بهره برداری از فازهای اول و دوم شبکه ملی اطلاعات و در گام نخست، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فهرست ۱۰۰ سایت پرترافیک داخلی که سرورهای آنها در ایران قرار دارد را به اپراتورها و شرکت های اینترنت عرضه کرد که کاربران با رفتن به این سایت ها تنها نصف هزینه را پرداخت کنند و مقرر شد این فهرست به مرور تکمیل شود.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - با اشاره به اینکه تعرفه سایت های داخلی طبق مصوبه یک دوم است، به ایسنا اظهار داشت: لیستی بالغ بر ۲۰هزار سایت با تعرفه یک دوم وجود دارد. سازمان فناوری اطلاعات هم یک سامانه دارد که آنجا اعلام می کنند آی پی باید داخلی باشد و سپس به اپراتور اعلام می شود که تعرفه را یک دوم کند.
او همینطور درباره تعرفه پیام رسان های داخلی اظهار نمود: بالغ بر دو سال است بر مبنای پیام رسان هایی که مرکز ملی فضای مجازی اعلام کردند، تعرفه ترجیحی وجود دارد. بدین ترتیب قیمت محتوای پیام رسان های داخلی طبق مصوبه یک سوم است که همین تعرفه توسط اپراتورها اعمال می شود.
به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، طبق اطلاعاتی که در وبسایت سازمان فناوری اطلاعات وجود دارد، پیام رسان های بیسفون، گپ، آی گپ، لنزور و سروش از تعرفه ترجیحی یک سوم برخوردار می باشند. طبق اطلاعاتی که در وبسایت سازمان فناوری اطلاعات وجود دارد، پیام رسان های بیسفون، گپ، آی گپ، لنزور و سروش از تعرفه ترجیحی یک سوم برخوردار می باشند. همینطور ۲۵ هزار و ۶۹۴ وبسایت داخلی تعرفه ترجیحی دارند که فهرست نامهای دامنه با میزبانی داخلی در این لینک موجود است.1399/02/30
13:32:03
5.0 / 5
2810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت