منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم:

قزوین می تواند دراصلاح قوانین كار و تجارت پیشگام باشد

قزوین می تواند دراصلاح قوانین كار و تجارت پیشگام باشد

به گزارش وبی كارت منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم اظهار داشت: قزوین بعنوان قطب صنعتی كشور با بهره بردن از نظر كارشناسان و فعالان تولید می تواند در ارائه پیشنهاد برای اصلاح قوانین كار و تجارت پیشگام باشد.


به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، لطف الله سیاهکلی روز چهارشنبه با حضور در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با رضا گروسی مدیرکل و معاونان این اداره درباب وضعیت اشتغال و واحدهای صنعتی مشکل دار گفتگو نمود. لطف الله سیاهکلی بعد از شنیدن گزارش معاونان این اداره گفت: وقتی ۹۶ درصد کارگران استان قراردادی هستند نشان میدهد به سبب ایراد قانونی همچنان به کارگران ظلم می نماییم در صورتیکه اداره کار باید ارزیابی کند آیا این مجموعه با این قوانین جوابگوی نیاز کارگر و کارفرما هست یا قادر به تامین نیازهای آنها نیست. وی افزود: قانون باید به نفع تولید باشد نه این که بانک ها بتوانند برای طلب خود یک کارخانه را تعطیل کرده و صدها کارگر را بیکار کنند. منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم اشاره کرد: باید به سمت منطقی شدن قانون حرکت نماییم و با دوری از دعوای «حیدری، صفدری» به دنبال خدمت به مردم، رونق و جهش تولید باشیم.
وی افزود: اگر درآمد کارگر به تولید گره بخورد حتما تولید رونق می گیرد و هنگامی که شرکتی تعطیل شده و سود نداشته در واقع هم کارگر و کارفرما سهیم هستند پس باید برمبنای حق و منطق قضاوت نماییم و کارفرما و کارگر هم مشارکت خودرا در تولید جدی بدانند. سیاهکلی تصریح کرد: در حوزه کارگری باید «تولید» اصل باشد نه مسائل دیگر و قوانین هم بر این مبنا اصلاح شوند البته در هر حوزه این رویکرد فرق می کند و اگر در حوزه بهداشت و درمان، باید سلامت اصل قانون گذاری شود در حوزه کارگری و کارفرمایی باید مبنای قانون نویسی حفظ تولید باشد تا منافع شاغلان آن تضمین شود. وی اظهار داشت: اصل این است که همه بتوانند از منافع قانونی برخوردار شوند اما امروز بسیاری به سبب نقص قانونی خیلی از آن متضرر شده و قانون گریز شده اند. سیاهکلی از معاونان اداره کار خواست اشکالات قانونی حوزه خودرا استخراج کرده و در اختیار نمایندگان قرار دهند تا بتوان حق تولید، کارگر و کارفرما و مردم را احیا کرد. منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس یازدهم گفت: امروز زندگی ما جهانی است و اگر در قزوین تولیداتی داشته باشیم که در استان خودمان هم فروش نرود و بازار نداشته باشد نمی توان این واحد را سرپا نگهداشت و بدون شک محکوم به شکست است.

او گفت قزوین بعنوان یک قطب صنعتی می تواند و باید «پرچم اصلاح قانون تولید و تجارت» را در دست بگیرد و ما آمادگی داریم با کمک کارشناسان این تحول را از این استان آغاز نماییم. سیاهکلی افزود: پس از ۴۰ سال باید امروز بتوانیم قانون را درست بنویسیم و برمبنای آن درست هم حرکت نماییم.
واژه کارآفرین را جایگزین سرمایه گذار کنیم وی اظهار داشت: متأسفانه نگاه غلطی در بین بعضی از مردم و مدیران به سرمایه گذار وجود دارد و بجای نگاه به اشتغال و کارآفرینی این افراد، فقط فکر می نماییم هر فردی که کارخانه و معدنی دارد سود خالص میلیاردی دارد و نسبت به آن واکنش نشان می دهیم در صورتیکه باید کلمه «کار آفرین» را جایگزین «سرمایه گذار» نماییم و برای کسی که ضمن ایجاد اشتغال به اقتصاد استان کمک کرده و از لطمه های اجتماعی کم کرده است احترام بگذاریم و منافع خودرا در فعالیت این افراد ببینیم. سیاهکلی اضافه کرد: باید روشنگری نماییم تا کارگر متوجه شود اگر در تولید نقش بیشتری ایفا کند هم شغل وی پایدار می باشد و هم سهم بیشتری دارد و در این صورت منافع کارگر و کارفرما گره خورده و تولید بیشتر می شود. تعاونی ها در اشتغال باید نقش بیشتری ایفا کنند وی با اشاره به نقش تعاونی ها در ایجاد اشتغال و رونق تولید هم اظهار داشت: امروزه در جهان، شرکت های چند ملیتی به سوهای میلیاردی رسیده اند اما ما هنوز به شراکت باور نداریم و کار انفرادی را ترجیح می دهیم در صورتیکه اگر تعاونی ها بخوبی حمایت شوند قادرند در ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی نقش مؤثری ایفا کنند و سود اعضا هم بیشتر می شود. منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس یازدهم افزود: دولت باید برون سپاری را جدی بگیرد و به سمت استقلال استانها و دستگاه ها حرکت نماید تا هر مدیری که توان درآمد زایی داشت و برنامه و طرح مناسبی ارائه کرد بتواند مسئولیت بگیرد.
وی اظهار داشت: قوانین ما باید ناظر بر تولید باشد و در اجرای اصل ۴۴ و برون سپاری و واگذاری ها به افراد دارای اهلیت و شناسایی بخش خصوصی توانمند از دیدگاه کارشناسان اداره کار هم استفاده گردد. سیاهکلی گفت: واگذاری ها باید با یک تیم کارشناسی و متخصص باشد تا سرنوشت کارخانه کنتور سازی که به دلال زمین واگذار شد تکرار نشود. سیاهکلی اضافه کرد: باید بپذیریم که امروز دولت قادر به تصدی گری نیست و هر جا ورود کرده چیزی جز رانت، فساد، تنبلی، افزایش هزینه و نا کارآمدی نداشته و هر کسی که فکر کند با سیستم دولتی می توانیم تولید را شکوفا نماییم در اشتباه کامل است. وی اظهار داشت: باید قراردادهای کارگران بتواند امنیت شغلی و روحی کارگر را تضمین کند تا شاغلان جامعه کارگری با آرامش و انگیزه به تولید بپردازند و دغدغه ای نداشته باشند.منبع:

1399/02/24
15:52:10
5.0 / 5
2642
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت