سازمان هواپیمایی:

صدور مجوز آموزش خلبانی غیرحضوری شد

صدور مجوز آموزش خلبانی غیرحضوری شد

وبی كارت: مدیركل دفتر گواهینامه های پرسنل هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری از صدور مجوز مركز آموزش از راه دوره خلبانی برای نخستین بار در كشور آگاهی داد.به گزارش وبی کارت به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، محمدعلی خیری گفت: شرکت توسعه هوانوردی هوشمند رسام نخستین مرکزی است که موفق به اجابت استانداردهای آموزشی ازراه دور با دامنه اختیارات IR(A)Modular، Theoretical Training و ATP (A) Modular و کسب گواهینامه آموزشی (ATOC) به شماره IR.ATO. ۳۸ شد.
وی اضافه کرد: به سبب شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز پیش گیری از انفصال و وقفه بیش از اندازه آموزش های منتهی به License در حوزه هواپیمایی، برای سایر متقاضیان مراکز آموزشی و شرکت های هواپیمایی نیز، با رعایت دیگر الزامات، با دستور ریاست سازمان مجوز موقت، تا اختتام خرداد ماه ۱۳۹۹، به روش آموزش الکترونیکی برای مراکز خلبانی صادر شد.
خیری اشاره کرد: این مجوز موقت، فقط برای پیوستگی آموزشی دوره هایی است که برمبنای اختیارات مندرج در ATO، در حال برگزاری است. پس این مراکز مجاز به ثبت نام و جذب دانشجو به روش آموزش الکترونیکی (Distance Learning) نیستند. در صورت تقاضا برای آموزش دائمی ازراه دور، لازم است، فرایندها و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری را طی و نسبت به ستاندن مجوزهای مربوطه اقدام نمایند.


منبع:

1399/02/16
23:14:59
5.0 / 5
2934
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت