رشد ۴ برابری جرائم سایبری در بحران كرونا !

رشد ۴ برابری جرائم سایبری در بحران كرونا !

وبی كارت: یكی از مقامات پلیس فدرال آمریكا از 4 برابر شدن جرایم سایبری در بحبوحه شیوع گسترده ویروس كرونا در كشورهای مختلف جهان آگاهی داد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، اوگورتز، بعنوان یكی از مقامات ارشد و كارشناسان پلیس فدرال آمریكا (FBI) اخیرا در مصاحبه و گفتگوی با گزارشگر سایت زد دی نت، خاطرنشان كرده است: تا پیش از شیوع گسترده ویروس خطرناك و مرگبار گرانا ما تقریباً یك هزار نامه شكایت در روز درباب حملات سایبری دریافت می كردیم اما حالا با شیوع گسترده ویروس خطرناك و مرگبار كرونا در كشورهای مختلف همچون ایالات متحده این آمار به ۳ هزار الی ۴ هزار نامه شكایت از طرف كاربران و شركت های مختلف در روز افزایش یافته است.
ایشان سپس اظهارات خود اشاره كرد: پلیس فدرال آمریكا كه مسئولیت نظارت بر مسائل امنیتی و اطلاعاتی بر عهده دارد، از تمامی حملات سایبری كه از طرف كشورهای خارجی انجام و هدایت می شود باخبر بوده و در تلاش است با همكاری پژوهشگران و كارشناسان امنیت سایبری خیلی از این حملات را كه به قصد بخش سلامت و بهداشت ایالات متحده آمریكا این صورت می گیرد، شناسایی كرده و در حتی الامكان، از دسترسی آنها به اطلاعات محرمانه بیمارستان ها و وزارت بهداشت در این كشور جلوگیری به عمل بیاورد.
پیش تر نیز خیلی از كارشناسان امنیتی همچون پژوهشگران فعال در موسسه سوفولب (SophosLabs) درباب پیش بینی بدافزارها در سال ۲۰۱۸ برآورد كرده و آگهی داده بودند كه خطرات و تهدیداتی كه حملات سایبری برای موسسات، شركت ها، بانك ها و كاربران عادی ایجاد می كردند، نه فقط در سال های آتی كمتر نخواهد شد، بلكه ركورد سالهای گذشته را نیز خواهد زد و هرساله وضعیت وخیم تر و بدتری را ایجاد خواهدنمود.
در چند سال قبل باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) بطور قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است و میلیاردها خسارت برای دولت و شركت های مختلف كشورهای جهان برجای گذاشته است.
همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و لطمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها و شركت سابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.
منبع:

1399/02/01
23:51:09
5.0 / 5
3193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت