آمار شماره های ثبت شده به اسم خویش را بگیرید

آمار شماره های ثبت شده به اسم خویش را بگیرید

وبی كارت: مشتركان برای آگاهی از سرویسهای مخابراتی  كه به نامشان ثبت شده می توانند به سامانه استعلام تعداد سرویسهای مشتركین اپراتورهای مخابراتی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رجوع و از شماره هایی كه از آنها آگاهی ندارند، سلب مالكیت كنند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، با رجوع به سامانه ی استعلام تعداد سرویسهای مشتركین اپراتورهای مخابراتی، می توان تعداد تمامی سرویسهای مخابراتی كه به نام شما ثبت شده است، را استعلام كرد. نتیجه ی این استعلام به خط تلفن همراه اعلام شده توسط افراد پیامك می شود. ازاین رو حداقل باید در یكی از اپراتورهای تلفن همراه، یك سیمكارت با كد ملی (شناسه هویتی) افراد ثبت شده باشد.
در فاز اول طرح، تعداد سیمكارت ها در اپراتورهای تلفن همراه اعلام می شود و در فازهای بعد، تعداد سایر سرویسهای مخابراتی مانند ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمكس هم برای آنها ارسال خواهد شد. در صورت دریافت استعلام از سامانه و مشاهده ی مغایرت، مشترك می تواند بعد از رفتن به دفاتر با بیان شماره های تحت مالكیت خود كه از وجود آنها اطلاع دارد، متقاضی سلب مالكیت سایر شماره های ثبت شده به نام خود شود.
درنهایت درصورت همخوانی اطلاعات ورودی با اطلاعات ثبت شده در سامانه، نتایج ازطریق پیامك با نام CRA.ir برای شما ارسال خواهد شد. عدم دریافت پیامك و یا وجود هرگونه مغایرت امكان دارد به این علل باشد: درصورتی كه روز گذشته از راه وبسایت یا پیامك به شماره ۳۰۰۰۱۵۰ از سامانه استعلام گرفته باشید، بعضی از سرویسهای در اختیارتان به نام شما ثبت نشده باشد، اطلاعات هویتی برای بعضی از سرویسهای در اختیارتان فاقد شناسه هویتی بوده یا شناسه هویتی ثبت شده صحیح نباشد، همه یا بعضی از سرویسهای خویش را بدون رعایت «ضوابط و مقررات تغییر نام» به دیگران واگذار كرده باشید و یا تعدادی سرویس به نام شما و البته بدون اطلاع شما در بانك اطلاعاتی اپراتورها ثبت شده باشد.
البته كاربران نمی توانند به این سامانه مراجعه نموده و از شماره هایی كه به نامشان ثبت شده و از وجود آنها اطلاع ندارند، آگاه شوند، چونكه اعلام شماره ها به مشترك غیرقانونی است؛ ازاین رو افراد فقط می توانند متقاضی سلب مالكیت سایر شماره هایی كه از وجود آنها اطلاعی ندارند، از خود باشند. همینطور در صورتیكه رجوع كننده به دفاتر، متقاضی سلب مالكیت خط تحت مالكیت خود باشد به نحوی كه خط مذكور به اپراتور بازگردانده شود، به استثنا بدهی احتمالی خط دریافت هرگونه هزینه ای از رجوع كنندگان تخلف به حساب می آید. سایر موارد مطابق با تعرفه مصوب مستلزم پرداخت هزینه است.1399/01/31
21:55:57
5.0 / 5
2859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت