پیام رسان سیگنال از دسترس آمریكا خارج می شود؟

پیام رسان سیگنال از دسترس آمریكا خارج می شود؟

وبی كارت: اپلیكیشن پیام رسان سیگنال تهدید كرد در صورتیكه قانون عدم رمزنگاری پیام های رد و بدل شده در ایالات متحده آمریكا به تصویب برسد، از بازار این كشور خارج خواهد شد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، اپلیكیشن پیام رسان سیگنال كه از زمان شیوع گسترده ویروس كرونا و خانه نشینی بیش از نصف به جمعیت جهان، تعداد كاربرانش افزایش قابل توجهی پیدا كرده است، اخیرا از به تصویب رسیدن قانون عدم رمز نگاری پیام های رد و بدل شده میان كاربران در ایالات متحده آمریكا به شدت انتقاد و تهدید كرده است در صورتیكه این قانون اجرایی شود، از بازار این كشور خارج شده و دیگر امكان دسترسی به این اپلیكیشن را برای كاربران آمریكایی نخواهد داد.
چند روز پیش سازمان غیرانتفاعی توسعه دهنده اپلیكیشن ها با انتشار پستی به یك قانون در حال تصویب در كنگره ایالات متحده آمریكا درباب مقابله با رمزنگاری در اپلیكیشن های پیام رسان اشاره كرده بود.
شركت توسعه دهنده اپلیكیشن پیام رسان سیگنال نیز بعد از انتشار این پست، پیامی را در وبلاگ رسمی خود منتشر و اشاره كرد: الان كه كاربران بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند بهره مندی از مزایای رمزنگاری در اپلیكیشن های پیام رسان هستند، قوانین جدیدی در ایالات متحده آمریكا در حال تصویب است كه تهدیدی جدی برای امنیت سایبری و حریم خصوصی كاربران بشمار می رود.
اپلیكیشن سیگنال كه با بهره بردن از ساز و كار رمزنگاری نقطه به نقطه امنیت سایبری نسبتاً بالایی را برای كاربرانش و مقام می آورد، بر این باور است كه با وجود تمام توجیه ها به تصویب رسیدن چنین قانونی بیشتر به ضرر كاربران عادی خواهد بود چونكه مجرمان در نهایت راهی برای انجام كارهای خلاف خود در فضای مجازی پیدا خواهند كرد.
گفته می شود این قانون نحوه مبارزه با سوء استفاده از كودكان را به شركت های فناوری متذكر شده و دیكته می كند.1399/01/26
23:30:17
5.0 / 5
3263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت