با رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری

بنادر موظف به استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر بوسیله آزمون شد

بنادر موظف به استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر بوسیله آزمون شد

وبی كارت: رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به صدور حكم استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در سازمان بنادر و دریانوردی برمبنای آزمون استخدامی منجر گردید.به گزارش وبی كارت به نقل از مهر، به دنبال شكایت برخی از فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص عدم جذب آنها از طرف این سازمان با وجود قبولی در آزمون استخدامی و صدور مجوز استخدام آنها از طرف سازمان امور اداری به دیوان عدالت اداری، این دیوان در حكمی، سازمان بنادر و دریانوردی را موظف به استخدام قبول شدگان در آزمون كرد.
در قسمتی از حكم هیئت عمومی دیوان عدالت اداری آمده:
با توجه به ماده ۲۱ قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران كه مقرر داشته حداقل بیست و پنج درصد (۲۵%) سهمیه استخدامی دستگاه های اجرایی به خانواده های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا اختصاص داده شود، منوط به رعایت ضوابط و مجوزهای مربوط و جایگزینی نیروهای خروجی شده است.
لذا در اجرای این مقرره لازم است سایر شرایط و مقررات عمومی استخدام همچون شرط شركت در آزمون رعایت گردد و علاوه بر تخصیص سهمیه استخدامی تنها اعمال معافیت از شرط كسب حداقل معدل، ضرورت پایین تر بودن از حداكثر سن به سبب تبصره ۱ ماده پیش بینی شده است.
دیگر معافیت ها همچون معافیت از شركت در آزمون به سبب انقضا مدت برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران یا نسخ دیگر قوانین و مقررات به سبب ماده ۷۶ قانون جامع ایثارگران موضوعیت ندارد.
شرایط و مقررات عمومی حاكم همچون ماده ۴۱ و ۴۴ قانون مدیریت خدمات كشوری ورود به خدمت در دستگاه های اجرایی را صرفاً برمبنای مجوزهای صادره، تشكیلات مصوب و رعایت مراتب شایستگی و برابری فرصت ها و بوسیله آزمون عمومی اجازه داده است كه در اعمال سهمیه استخدامی بین مشمولین ماده ۲۱ مذكور لازم است رعایت شود.

1399/01/17
23:33:22
5.0 / 5
3196
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سازمان , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت