در نیمه اول فروردین

حفر ۶ حلقه چاه نفت جدید به انتها رسید

حفر ۶ حلقه چاه نفت جدید به انتها رسید

وبی كارت: عملیات حفر و تكمیل 6 حلقه چاه نفت از یكم تا 15 فروردین ماه با كاربست دكل های شركت ملی حفاری ایران در گستره مناطق نفت خیز جنوب به پایان رسید.به گزارش وبی كارت به نقل از وزارت نفت، بابك زنگنه، مدیر برنامه ریزی تلفیقی شركت ملی حفاری اظهار داشت: از چاه های تكمیل شده، دو حلقه توسعه ای و چهار حلقه تعمیری بوده است. عملیات حفاری این چاه ها در برنامه پارینه تعریف و اجرایی شده بود كه با تلاش متخصصان و كاركنان سختكوش شركت، در ایام آغازین امسال تكمیل شد و برای بهره برداری در اختیار شركت های متقاضی قرار گرفت.
وی با اعلان اینكه در این مدت ۴ هزار و ۸۸۰ متر حفر چاه به وسیله دستگاه های حفاری این شركت ثبت گردید، اظهار نمود: دو حلقه چاه توسعه ای (جدید) با به كارگیری دكل های سنگین خشكی ۹۳ و ۳۴ فتح در موقعیت میدان های نفتی مارون و گچساران حفاری شد. دستگاه های حفاری ۵۱، ۸۵، ۷۱ و ۷۵ در ۱۵ روز گذشته تعمیر شدند و عملیات حفاری دو حلقه چاه در میدان نفتی اهواز و دو حلقه در میدان های رگ سفید و آغاجاری را با موفقیت تكمیل كردند.
وی با اعلان اینكه ناوگان این شركت حالا ۷۰ دستگاه حفاری خشكی و دریایی ملكی دارد، اضافه كرد: باتوجه به وسعت و مناطق عملیاتی این شركت در استان های نفت خیز كشور، جابه جایی ۱۶ دستگاه حفاری در مراحل اجرا قرار دارد.
زنگنه با تاكید بر اینكه در امتداد تحقق برنامه های تولید شركت ملی نفت ایران كار حفاری چاه های نفت و گاز شامل توسعه ای، توصیفی، تعمیری و اكتشافی بدون كوچك ترین وقفه و بطور شبانه روزی استمرار دارد، اظهار نمود: كاركنان عملیاتی این شركت در چارچوب طرح اقماری در همه روزهای سال و در هر شرایط اقلیمی در قالب ضوابط و دستورالعمل های ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ اس یی) در حال انجام وظیفه هستند.


منبع:

1399/01/16
16:55:52
5.0 / 5
3015
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت