رییس سازمان راهداری

تردد غیرضروری روزانه ۴۷۴هزار خودرو در جاده ها

تردد غیرضروری روزانه ۴۷۴هزار خودرو در جاده ها

به گزارش وبی كارت رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از انجام روزانه ۴۷۴ هزار تردد غیر ضروری در جاده های كشور در شرایط كرونایی اطلاع داد.عبدالهاشم حسن نیا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ترددهای انجام شده در جاده ها در تعطیلات نوروزی سال جاری تصریح كرد: در فاصله زمانی ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹ شاهد كاهش ۶۲ درصدی «تردد بین استانی» بوده ایم.
وی درباره كل ترددها در جاده ها هم اظهار داشت: در این فاصله زمانی (۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹) ۷۰ میلیون و ۱۷۰ هزار وسیل نقلیه در جاده های سراسر كشور تردد داشته اند این در شرایطی است كه در بازه زمانی مشابه پارسال (۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۱ فروردین ۹۸) ۱۴ میلیون و ۱۳۰ هزار خودرو در جاده ها تردد كرده اند كه نشان دهنده كاهش ۴۹ درصدی تردد در جاده ها در نوروز سال جاری است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: با عنایت به این كه مراكز تفریحی، زیارتی، اقامتی، هتل ها، مراكز خرید و گردشگری تعطیل بوده، عمده سفرها برای دید و بازدید اقوام انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه بیشترین میزان تخلیه استانی از دو استان تهران و البرز صورت گرفته، افزود: متأسفانه هنوز هم تعداد قابل توجهی از خودروهایی كه از استان مبدأ خارج شده اند، به محل اقامت خود بازنگشته اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: روز گذشته (۱۱ فروردین ۹۹) نسبت به زمان مشابه (۱۱ فروردین ۹۸) ۶۸ درصد كاهش تردد داشته ایم و ۶۲۰ هزار تردد ثبت شده است.
وی میانگین تردد روزانه خودرو ها در نوروز سال جاری را ۶۲۰ هزار دستگاه انواع وسایل نقلیه سبك و سنگین دانست و اظهار داشت: روز گذشته (۱۱ فروردین ۹۹) ۶۲۰ هزار و ۲۹۸ تردد در جاده ها به ثبت رسید كه ۴۷۷ هزار دستگاه آن سواری شخصی و ۱۴۵ هزار و ۱۴۶ دستگاه هم وسایل نقلیه سنگین و كامیون بوده است.
حسن نیا خاطرنشان كرد: تردد كامیون ها در جاده های كشور در نوروز ۹۹ نسبت به سال قبل، افزایش ۱۰ درصدی داشته كه علت آن، كم شدن تردد وسایل نقلیه سبك و امكان فعالیت بیشتر كامیون ها برای حمل بار و كالای اساسی با هدف توزیع ارزاق عمومی در شرایط كرونایی است.
وی در مورد ترددهای بین استانی هم تصریح كرد: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین سال جاری ۱۳ میلیون و ۷۳۱ هزار تردد بین استانی به ثبت رسیده كه ۱۱ میلیون و ۱۷۴ هزار تردد را خودورهای سواری و سبك و ۲ میلیون و ۵۳۳ هزار تردد را كامیون ها و خودرو های سنگین انجام داده اند.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، متأسفانه هنوز هم بخش اعظم ترددهای بین شهری و بین استانی را خودرو های سواری شخصی با اهداف غیر ضروری انجام می دهند كه اكثراً نیازی به تردد ندارند؛ به صورت متوسط روزانه ۴۷۴ هزار خودروی سواری شخصی (بدون احتساب خودرو های پلاك «ع») در جاده ها تردد غیر ضروری دارند.

1399/01/12
14:43:53
5.0 / 5
2901
تگهای خبر: دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت