جهش بیت كوین به طرف هالوینگ؟

جهش بیت كوین به طرف هالوینگ؟

به گزارش وبی كارت بیت كوین كه بر اثر شیوع كرونا در جهان شاهد سقوط خود به پله ۵۰۰۰ دلاری بود، حالا در آستانه نزدیك شدن به سومین هالوینگ باردیگر در راه صعودی قرار می گیرد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، شیوع كرونا در جهان و دشواری مبادله ارزهای رسمی (fiat) میان مردم، بیشتر از گذشته احتیاج به این كه ارزهای دیجیتال در فضای اقتصادی كشورها به رسمیت شناخته شوند و ترویج پیدا كنند را در معرض دید طرفداران شان قرار داد. حتی درحالی كه بانكهای مركزی سراسر جهان به علت شیوع این ویروس نرخ بهره را حدودا به صفر می رساندند و به دنبال اتخاذ اقداماتی برای مقابله با ركود اقتصادی بودند، بانك مركزی چین مشغول تسریع روند ارز دیجیتال ملی خود بوده است.
انتظار می رفت در چنین شرایطی بیت كوین بعنوان محبوب ترین رمزارز دنیای امروز ارزهای دیجیتال روندی صعودی بپیماید اما این درحالی بود كه عوامل مختلف همچون محدودیت سفرهای اروپا سبب سقوط بیت كوین شد.
سقوط بیت كوین به كم تر از ۶۰۰۰ دلار، چالش بر سر خرید آنرا به جریان انداخت. آنها كه در انتظار صعود باردیگر بهای بیت كوین بودند علاقه بیشتری به خرید آن نشان می دادند و آنها كه روند نزولی قیمت این رمزارز را ادامه دار می دیدند، منتظر بودند تا به قولی ارزان تر شود!
در ایام اخیر درحالی كه سقوط قیمت بیت كوین منجر به كاهش فعالیت ماینرها برای استخراج شده بود، سختی شبكه (hashrate) كه با میزان توان مصرفی برای استخراج ارتباط مستقیم دارد، كاهش داده شد تا ماینرها بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و صرفه اقتصادی حفظ شود. البته سقوط حدودا ۱۵.۹۵ درصدی سختی شبكه بیت كوین یكی از بزرگ ترین سقوط های تاریخ این رمزامرز بوده است. اما این سقوط چندان به طول نینجامید؛ نزدیك تر شدن به زمان سومین هالوینگ بیت كوین باردیگر شیب صعودی را نصیب این رمزارز كرد.
بعد از سال ۱۰۱۲ و ۲۰۱۶ حالا در نیمه ماه می ۲۰۲۰ سومین هالوینگ بیت كوین رخ می دهد؛ پاداش استخراج بلاك بیت كوین هر چهار سال یك مرتبه به نصف كاهش پیدا می كند؛ در واقع ماینرهایی كه امروز با هر بار استخراج بلاك بیت كوین ۱۲.۵ بیت كوین پاداش می گیرند بعد از هالوینگ، تنها ۶.۲۵ بیت كوین پاداش نصیب شان می شود.
بنا بر اعلام سایت رسمی «buy bitcoin world wide» سومین هالوینگ بیت كوین در پانزدهم می ۲۰۲۰ اتفاق می افتد كه تا این تاریخ حدود ۴۸ روز زمان باقی مانده است. بر این اساس و با در نظر گرفتن روند تغییرات بیت كوین در دوره های گذشته، تب خرید بیت كوین بار دیگر جان خواهد گرفت.
بیت كوین یك سال قبل از رسیدن به اولین هالوینگ خود تنها ۲.۵۵ دلار بها داشت كه این رقم یك سال پس از اولین هالوینگ به ۱۰۳۷ دلار رسید. باری دیگر یك سال قبل از دومین هالوینگ بیت كوین به ۲۶۸ دلار و یك سال بعد از دومین هالوینگ به ۲۵۲۵ دلار رسید. با سرگذشتی این چنینی طرفداران این رمزارز در انتظار باردیگر پنج رقمی شدن نرخ بیت كوین هستند.
اگر كاهش سختی شبكه، دست كم تا زمان هالوینگ ۲۰۲۰ ادامه دار باشد، استخراج بیت كوین هم افزایش خواهد داد اما این افزایش تولید با عنایت به افزایش تمایل خرید توسط طرفداران بیت كوین احتمال كاهش قیمت باردیگر را تا حدی كاهش خواهد داد و شاید بیت كوین باری دیگر همانند چند ماه گذشته از سد ۱۰ هزار دلاری شدن عبور كند و حتی بر مبنای پیشبینی بعضی از كارشناسان تا حدود ۲۰ هزار دلاری شدن هم پرواز كند.
منبع:

1399/01/10
13:39:29
5.0 / 5
3195
تگهای خبر: دیجیتال , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت