یك مقام مسئول اعلام كرد:

ذخایر استراتژیك نهاده های دامی تأمین است

ذخایر استراتژیك نهاده های دامی تأمین است

به گزارش وبی كارت مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور اظهار داشت: در مورد ذخایر استراتژیك نهاده های دامی، هیچ مشكلی در كشور وجود نداشته و كمبودی در انبارها نداریم.


به گزارش وبی كارت به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، حسن عباسی معروفان با اشاره به عدم تخصیص ارز برای ترخیص بار كشتی های نهاده های دامی تصریح كرد: حدود ۸۰ روز است كه بانك مركزی ارزی را برای واردات نهاده های دامی به خصوص ذرت اختصاص نداده است و از سوی دیگر كشتی های بخش خصوصی در بنادر منتظر تخصیص ارز هستند كه در صورت تخصیص، فروشنده های نهاده اجازه ترخیص بار از كشتی را صادر می كنند.
معروفان اضافه كرد: مشكل كشور نرسیدن نهاده های خریداری شده است كه ارز آن به فروشندگان تحویل داده نشده است.
وی تاكید كرد: در صورت نرسیدن بار ذرت بخش خصوصی به بازار، تاوان آنرا دولت و شركت پشتیبانی امور دام باید بپردازند، همان گونه كه در یك ماه اخیر هم از ذخایر استراتژیك بیشتر از ۳۰۰ هزارتن نهاده دامی در كشور توزیع شده است در حالیكه چنین تكلیفی را نداشتیم.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور اضافه كرد: از آن جایی كه تولیدكنندگان جوجه ریزی داشتند و ممكن بود در كشور با كمبود مرغ مواجه شویم، مجبور به ورود شدیم تا مشكل بخش خصوصی برای توزیع نهاده دامی را تعدیل نماییم.
معروفان در ارتباط با محموله نهاده دامی مانده در كشتی ها خاطرنشان كرد: ۹۰ درصد این نهاده های دامی ذرت بوده و مقادیری هم جو و كنجاله سویا است.
وی اضافه كرد: بیشتر از یك میلیون و ۵۰۰ هزار تن ذرت در بنادر است كه با باقی اقلام به بیشتر از دو میلیون تن می رسد كه همچنان در بنادر، دپو شده و ارز آن تخصیص نیافته است.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور با اشاره به مزایای «سامانه بازارگاه» اذعان كرد: سامانه بازارگاه یك سامانه كنترلی در زمینه قاچاق و دپوی كالا در انبارها است كه مانع این اقدام واردكنندگان و تولیدكنندگان می شود.
وی اضافه كرد: بودن این سامانه به كنترل و تسریع امور كمك خواهد نمود و به افرادی كه هنوز در این سامانه ثبت نام نكرده اند فرصت داده می شود در آن عضو شوند.
معروفان تاكید كرد: افزایش قیمت نهاده های دامی به واسطه توزیع در بازارگاه حقیقت ندارد و این سامانه تنها، سامانه شفاف سازی برای كنترل قیمت ها و موجودی انبارها است و نظارت كاملی بر روی آن وجود دارد.

1398/12/20
17:58:41
5.0 / 5
3469
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت