سرپرست سازمان جنگلها خبر داد:

واگذاری زارعت چوب، گیاهان دارویی و گردشگری جنگلی به بخش خصوصی

واگذاری زارعت چوب، گیاهان دارویی و گردشگری جنگلی به بخش خصوصی

به گزارش وبی كارت سرپرست سازمان جنگها، مراتع و آبخیزداری كشور برنامه های این سازمان برای توسعه پایدار در بحش منابع طبیعی را شرح داد.به گزارش وبی كارت به نقل از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور، خسرو شهبازی در اطلاعیه ای به مناسبت روز درختكاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری تصریح كرد: رشد جمعیت، و استفاده شدید و بی ضابطه از منابع طبیعی برای تأمین رفاه و نیازمندی های جامعه بشری بدون توجه به توان و ظرفیت منابع، جان طبیعت را چنان به مخاطره انداخته كه طبیعت، بردباری خویش را در تحمل ناملایمات طبیعی از دست داده است.
وی اضافه كرد: بدون تردید منابع طبیعی بعنوان ثروتی عظیم و خدادادی در توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور نقش اساسی و سازنده داشته و باید بیشتر از پیش قدر و منزلت آن مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.
سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور افزود: این سازمان با پشتوانه سرمایه های عظیم اجتماعی و مشاركت جوامع مدنی و بخش خصوصی، مسؤولیت خطیر حفاظت، احیا، توسعه و بهره برداری پایدار از گستره های وسیع منابع طبیعی كشور را به عهده داشته و بر این اساس سیاست ها و برنامه های ملی را در‬ هفته منابع طبیعی‬ تاكید قرار می دهد.
وی در تشریح بعضی از این سیاست ها اظهار داشت: مقرر است حفاظت از جنگل ها و مراتع بعنوان كانون راهكارهای طبیعت محور و پاسخ به چالش های جهانی، شامل تغییر اقلیم، كاهش تنوع زیستی، كمبود‬ آب، امنیت غذایی، تخریب سرزمین و افزایش مخاطرات پدیده های فاجعه بار باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
شهبازی خاطرنشان كرد: همینطور در نظر داریم تا سلامتی و پویایی جنگل ها و مراتع بعنوان گنجینه هایی پرارزش برای حیات و رفاه انسان‬ را‬ با عنایت به وابستگی تعداد كثیری از جوامع محلی به منابع طبیعی برای تأمین امكانات، معیشت، اشتغال و تولید درآمد‬ خود به مراتع و جنگل ها را تقویت نماییم.
به گفته این مقام مسئول در وزارت جهاد كشاورزی، تمهیدات لازم جهت افزایش مشاركت و سرمایه گذاری بخش های خصوصی در زمینه شناسایی و بهره برداری پایدار از كالاها و خدمات منابع طبیعی‬ نظیر زراعت چوب، گیاهان دارویی و صنعتی و گردشگری پایدار‬ جنگلی اندیشیده شده است.

1398/12/15
22:07:02
5.0 / 5
3289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت