با تلاش پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی ؛

هوش مصنوعی به ذخیره دی اكسید كربن كمك می نماید

هوش مصنوعی به ذخیره دی اكسید كربن كمك می نماید

به گزارش وبی كارت پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ سیستمی مبتنی بر یادگیری ماشینی ابداع نموده اند كه می تواند مكان های مناسب را برای ذخیره دی اكسید كربن مشخص نماید.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، دانشمندان، رؤیای ذخیره دی اكسید كربن در زیر زمین را در سر دارند، اما یافتن محل مناسبی برای ذخیره انتشارات دی اكسید كربن، كار دشواری است.

پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی" (MIT)، یك سیستم مبتنی بر یادگیری ماشینی ابداع نموده اند كه می تواند امواج فركانس پایین زمین را بررسی كند و به نقشه برداری از ساختارهای زیرزمینی بپردازد.

این گروه پژوهشی، یك شبكه عصبی را برای یافتن ارتباطات پنهان میان عناصر داده ها آموزش دادند.

هوش مصنوعی در این بررسی یاد گرفت چگونه الگوهایی را پیدا كند كه می توان از آنها برای یافتن فركانس های گمشده استفاده نمود. نتیجه این كار، یك سیستم الگوریتمی است كه می تواند در موقعیت های درست، فركانس ها را تخمین بزند و از ساختارهای زیرزمینی نقشه برداری كند.

این سیستم هنوز جهت استفاده آماده نیست. سیستمی كه در شرایط واقعی مورد استفاده قرار می گیرد، باید هر نوع لرزه ای را درك كند. هر قدر هم كه شبیه سازی ها خوب صورت بگیرند، پژوهشگران باید سیستم را فراتر از شرایط آزمایشگاهی مورد بررسی قرار دهند.

در هر حال این فناوری، امیدواركننده است و شاید بتواند با مشخص كردن مكان های بیشتری برای ذخیره دی اكسید كربن، تأثیر انسان را بر زمین محدود كند.
با كمك این سیستم، امكان درك بیشتر زمین هم فراهم خواهد شد. هر چه نقشه های زیرزمینی، جامع تر باشند، دانشمندان بهتر می توانند پدیده هایی كه هنوز اسرارآمیز هستند، توضیح دهند.
1398/12/13
13:28:24
5.0 / 5
3485
تگهای خبر: ارتباطات , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت