تحویل ظفر به وزارت ارتباطات

تحویل ظفر به وزارت ارتباطات

وبی كارت: بامداد امروز و طی مراسمی، ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت بمنظور قرار گرفتن در مدار زمین توسط وزارت دفاع، به وزارت ارتباطات تحویل می شود و با پرتاب آن ظفر پیام فارسی به ایستگاه زمینی مخابره خواهدنمود.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، مراحل طراحی و ساخت ماهواره تحقیقاتی و سنجش از دور ماهواره «ظفر» از طرف پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت ایران به انتها رسید و این ماهواره بامداد امروز یك شنبه به وزارت ارتباطات تحویل داده می شود.
با تحویل این ماهواره به وزارت ارتباطات مقدمات برای تحویل آن به وزارت دفاع و قرار گرفتن در مدار نهایی صورت خواهد گرفت.
مراسم تحویل ماهواره ظفر با حضور دكتر مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران، در دانشگاه علم و صنعت در حال برگزاری است.
این ماهواره، یك ماهواره تحقیقاتی است كه در كنار ماموریت تحقیقاتی، یك پیام به زبان فارسی مخابره خواهدنمود.
وزیر ارتباطات از مردم دعوت كرد پیام خودرا با هشتگ #صدای-ایران و یا بوسیله سایت ZafarPlus.Ir به وزارت ارتباطات اعلام كنند تا از میان این پیام ها، بهترین ها برای پخش بوسیله ماهواره «ظفر» انتخاب گردد.
ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت ایران، دارای وزن ۹۰ كیلوگرم و طول عمر تجهیزاتی یك و نیم سال است. بر روی این ماهواره ۴ دوربین رنگی نصب می شود و این دوربین ها دارای وضوح ۸۰ متری بوده و قادر به تصویربرداری از سطح زمین هستند.
همین طور این ماهواره حداقل ۳۰۰ درصد نسبت به ماهواره" نوید" در وضعیت بهتری قرار دارد و دارای سیستم كنترل پیشرفته تری است.
تصاویر ارائه شده بوسیله ماهواره ظفر می تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل ها، بررسی زمین های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحران های طبیعی به كار گرفته شود.
این ماهواره مقرر است در مدار دایره ای حركت نماید.

منبع:

1398/10/30
16:11:49
5.0 / 5
4806
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت