خدمات ویژه مخابراتی چیست؟

خدمات ویژه مخابراتی چیست؟

به گزارش وبی كارت سرویس های عرضه شده به مشتركان تلفن ثابت شامل انتظار مكالمه، شماره گیری سریع، انتقال مكالمه، سرویس انتقال مكالمه از خط اشغال به خطوط دیگر و سرویس بیدارباش می شود كه صاحب امتیاز تلفن می تواند برای برقراری آنها اقدام نماید.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، در سال های اخیر برخی خدمات ویژه مخابراتی در شركت مخابرات به راه افتاده است كه استفاده از این خدمات منوط به درخواست مشترك و وجود امكانات فنی مورد نیاز در مركز مخابراتی مربوط است. این سرویس ها به صاحب امتیاز تلفن و یا قائم مقام قانونی وی واگذار می شود.
بعضی از سرویس های ویژه مخابرات را می توان از راه رفتن به مركز مخابراتی مربوطه یا رفتن به پرتال مخابرات ایران و بخش "مخابرات من" فعال كرد.
انتقال مكالمه یا دایورت كردن ( Call diverting )
مشتركان با این سرویس می توانند هنگامی كه با تلفن شما تماس گرفته می شود، مكالمه را به یك خط دیگر ثابت یا همراه منتقل كنند و عمل دایورت كردن را انجام دهند. این سرویس با هر دستگاه تلفن دكمه ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.
برای این كار شما باید كد # شماره مورد نظر*۲۱* و یا # شماره مورد نظر*۵۷* را دردستگاه تلفن وارد كنند. پس از زدن این كد صدایی كه می شنوید فرق خواهد كرد، این یعنی اینكه خط شما دایورت شده است. برای غیرفعال كردن این سرویس هم باید گوشی را بردارید (در این حالت باز همان صدای مخصوص شنیده می شود) و بعد #۲۱# و یا #۵۷# را وارد كنند. در صورتیكه مجدد صدای بوق مخصوص را شنیدید، گوشی را قطع كرده و مجدد روشن كنید. در این حالت خط شما كاملا از حالت دایورت خارج شده است.
سرویس انتظار مكالمه یا پشت خطی ( Call waiting )
هنگام مكالمه، وقتی شخص دیگری به شما تلفن می زند، صدای بوق ضعیفی به گوشتان می رسد و شما را آگاه می كند، شما می توانید با كمك این سرویس مكالمه اول خویش را موقتاً قطع و با شخص ثالث صحبت كنید، بعد از خاتمه مكالمه یا در حین مكالمه می توانید مجدداً با شخص اول به صحبت خود ادامه دهید.
جهت استفاده از این سرویس شما باید بهنگام شنیدن صدای بوق ضعیف با فشار دادن دكمه "Flash" در تلفن های دیجیتال و با "قطع و وصل كردن" در تلفن های آنالوگ با نفر سوم تماس برقرار كنید. برای بازگشت به گفت وگوی اول می توانید همین كار را تكرار كنید.
شماره گیری سریع ( Speed dealing )
برای اجتناب از وقوع اشتباه در شماره گیری و صرفه جویی در وقت با دادن شماره های دورقمی به حافظه مخابرات می توانید از این سیستم بهره ببرید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دكمه ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.
بر این اساس، جهت استفاده از این امكان باید این دستور را به كار ببرید: برای ایجاد كد دو رقمی، ابتدا # شماره مورد نظر* كد دو رقمی *۵۱* را شماره گیری كنید، پس از وارد كردن این دستور حالا شما می توانید پس از برداشتن گوشی با زدن كد دو رقمی** شماره ای را كه قبلا به آن داده اید را شماره گیری كنید.
برای حذف یك شماره از یك كد دو رقمی و تغییر آن می توانید از دستور # كد دو رقمی *۵۱* استفاده كنید. برای غیر فعال كردن همه این كدهای دورقمی باید از كد #۵۵# استفاده كنید.
انتقال مكالمه از خط اشغال به خطوط دیگر ( Call forwarding)
برای این كه تماس گیرندگان با بوق اشغال مواجه نشوند، می توانید یك یا چند شماره تلفن خویش را به مركز تلفن مربوط اعلام كنید كه درصورت اشغال بودن هر یك از شماره ها ارتباط به صورت خودكار به شماره های بعدی منتقل شود. این سرویس با هر دستگاه تلفن دكمه ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است. جهت استفاده از این حالت باید پس از برداشتن گوشی كد #۴۳* را بزنید. برای غیرفعال كردن این حالت باید كد #۴۳# را وارد كنید.
سرویس بیدارباش (Wake Up)
با اشتراك این سرویس زنگ تلفن در ساعت مشخص شده به صدا درمی آید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دكمه ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است. جهت استفاده از این حالت باید ابتدا *۵۵* را بزنید بعد بترتیب ساعت و دقیقه را وارد كنید و در آخر # را بزنید. مثلا اگر می خواهید در ساعت ۱۴: ۳۸ تلفن زنگ بزند، كد ۱۴۳۸#*۵۵* را می زنید. برای غیر فعال كردن این سرویس باید كد #۵۵# را وارد كنید.
سرویس نمایشگرشماره CallerID
در این سرویس شما كافی است یك دستگاه شماره انداز یا یك تلفن مجهز به نمایشگر شماره تلفن را استفاده كنید و با استفاده از آن می توانید شماره را دریافت كنید. این سرویس نیازی به كد فعال سازی ندارد.
دایورت پس از ۵ زنگ
با استفاده از این سرویس شما می توانید كاری كنید تا پس از ۴ بار زنگ خوردن گوشی و جواب ندادن به گوشی در زنگ ۵ ام تلفن دایورت شود روی شماره ای دیگر. جهت استفاده از این سرویس شما باید از كد # شماره موردنظر *۶۵* استفاده كنید. طبق معمول برای غیر فعال كردن این امكان باید كد #۶۵# را وارد كنید.1398/10/21
19:43:44
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: تلفن , حافظه , خدمات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت