اینترنت اشیا آهنربای سرمایه گذاری های كلان

اینترنت اشیا آهنربای سرمایه گذاری های كلان

وبی كارت: انتظار می رود خیلی از شركت ها و سازمان ها در جهان تا سال 2022 میلادی بالغ بر یك تریلیون دلار در زمینه اینترنت اشیا سرمایه گذاری كنند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، اینترنت اشیا كه در سال های اخیر مورد استقبال خیلی از شركت های تكنولوژی، دولت ها و كاربران قرار گرفته است، در سال های اخیر با استقبال بی نظیری از طرف غول های تكنولوژی، دولت ها و كاربران روبرو شده است.
حالا تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته از طرف موسسه تحقیقاتی IDC نشان میدهد كه میزان سرمایه گذاری سازمان و شركت های مختلف بر توسعه سرویس های مبتنی بر پلتفرم اینترنت اشیا (IoT) و زیرساخت های لازم برای آن امسال میلادی ۷۴۵ میلیارد دلار بوده است.
آنها همین طور برآورد و اعلام نموده اند كه این رقم تا سال ۲۰۲۲ میلادی از مرز یك تریلیون دلار نیز عبور خواهدنمود و این بدان معناست كه اینترنت اشیا به سرعت درحال ورود به زندگی روزمره شهروندان بوده و به بخش جدایی ناپذیری از زیرساخت های اینترنتی كشورهای جهان تبدیل خواهد شد.
اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند كه این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش كاربران می خورد. باید اظهار داشت كه اینترنت اشیا به كاربران ساكن در شهرهای هوشمند این امكان را می دهد كه با استفاده از دستگاه های الكترونیكی و هوشمند خود به كارها و كارهای روزمره بپردازند و این امر در زمینه هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهدنمود.
اینترنت اشیاء (IoT) به مدلول یك شبكه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و برمبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباطند.
این سیستم جدید كنترل ازراه دور و كنترل هوشمند اشیاء و دستگاه ها، امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همین طور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
منبع:

1398/09/17
10:03:48
5.0 / 5
4024
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت