چراغ سبز به شركت های آمریكایی

مجوز همكاری با هواوی صادر می شود

مجوز همكاری با هواوی صادر می شود

وبی كارت: بنظر می رسد كه ایالات متحده آمریكا می خواهد هرچه سریعتر برای آغاز فعالیت شركت چینی هواوی در این كشور مجوزهای لازم را صادر كند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، چندماه پیش بود كه دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده لیستی از شركت های ممنوعه برای تجارت با شركت آمریكایی را منتشر نمود تا دست این غول تكنولوژی چینی را از بازار آمریكا كوتاه كند.
اما پس از آن وزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام نمود كه ۲۶۰ شركت آمریكایی برای صدور مجدد مجوزهای لازم و معافیت از محدودیت های اخیر به این وزارتخانه درخواست داده بودند.
به عقیده خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری، جنگ تجاری و كشمكش های اخیر میان ایالات متحده و چین وارد مرحله جدیدی شده و زیان های آن بیشتر گریبان شركت های آمریكایی را گرفته است تا هواوی.
به همین سبب ویلبر راس، وزیر وزارت بازرگانی آمریكا اخیرا در گفتگو و مصاحبه ای با گزارشگر بلومبرگ از احتمال شروع همكاری و معافیت چند شركت بزرگ آمریكایی با هواوی آگاهی داده است.
طبق گزارش وب سایت engadget، ایشان سپس سخنان خود از صدور مجوزهای مجدد برای از سر گیری تجارت و همكاری با شركت چینی هواوی سخن گفت و اصرار كرد كه این احتمال وجود دارد كه دولت آمریكا به تمامی ۲۶۰ شركت مذكور مجوز ندهد.
با اینكه وی هیچ اشاره دقیقی به نام و نشان كمپانی های خوش شانسی كه مقرر است مجوز همكاری با هواوی را دریافت نمایند، نكرده است اما انتظار می رود گوگل یكی از كلیدی ترین شركت های مذكور باشد.
بدون شك محدودیت های جدیدی كه آمریكا خصوصاً شركت گوگل برای هواوی وضع و اعمال كرده است، تأثیرات منفی و تبعات گسترده ای را به دنبال خواهد داشت و این بدان معناست كه دیگر قادر نخواهد بود هرگونه سرویس اختصاصی ارائه شده توسط این غول تكنولوژی را استفاده نماید و استفاده از سیستم عامل اندروید توسط هواوی تنها محدود به لایسنس های متن باز و AOSP خواهد بود.
اما پس از آن زمزمه هایی درباره احتمال معافیت گوگل و لغو محدودیت های مربوط به سیتسم عامل اندروید در گوشیهای اندرویدی به گوش رسید كه حالا بنظر می رسد خیلی از پیش بینی های قبلی درست از آب درآمده است.
هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان شمرده می شود، در طول یك سال اخیر از طرف دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی همچون آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع اعلام نموده بودند.
با اینكه دولت چین و شركت هواوی همه این اتهامات را بارها رد و تكذیب كردند، بنظر می رسد كه نگرانی در مورد جاسوسی از اطلاعات كاربران در كشورهای مختلف مقابل این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.
منبع:

1398/08/15
20:09:40
5.0 / 5
4246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت