تخفیف ۳۰ درصدی هزینه انتقال ترافیك صوتی بین ایران و عراق

تخفیف ۳۰ درصدی هزینه انتقال ترافیك صوتی بین ایران و عراق

به گزارش وبی كارت رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: ظرفیت های ایجادشده در زیرساخت ارتباطی پایانه های مرزی علاوه بر تامین نیاز اپراتورهای حوزه ICT، نیاز سایر دستگاهه ای خدماتی، امنیتی، امدادرسان، صدا و سیما و راهنمائی رانندگی را پوشش می دهد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی اظهار نمود: با عنایت به لطمه های ناشی از سیل اخیر در زیرساخت های منتهی به پایانه مهران، با اجرای ۵۰۰ كیلومتر فیبرنوری شبكه این منطقه به طور كامل به سازی شده است و شركت ارتباطات زیرساخت در مسیرهای منتهی به این پایانه، به منظور بالابردن ضریب پایداری شبكه، مسیر پشتیبان به وجود آورده و ظرفیت پهنای باند ورودی استان ایلام از ۴۷ گیگابیت به ۱۱۰ گیگابیت افزایش داده است.
وی با اشاره به مذاكرات انجام شده با رگولاتوری عراق اضافه كرد: با عنایت به تمركز و تجمع تجهیزات مخابراتی برای تامین ارتباطات با كیفیت در نقاط مرزی برای زوار، فضای فركانسی این مناطق نیز به صورت مستمر پایش می شود تا درصورت ایجاد تداخلات فركانسی و یا سرریز سیگنال، مشكلات در سریعترین زمان ممكن برطرف شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره كرد: در پایانه مرزی مهران باوجود هزینه های بالای سرمایه گذاری، خیلی از سایت های سیار و موقتی به سایت های دائمی تبدیل گشته اند تا علاوه بر ایام ویژه اربعین، زمینه دریافت سرویس با كیفیت برای زوار در تمامی ایام سال فراهم گردد.
افزایش ظرفیت مخابرات و تقویت شبكه ارتباطی اپراتورها در نقاط مرزی
سجاد بنابی - نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت- هم درباب اقدامات و تمهیدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایام اربعین اظهار داشت: یكی از اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه هماهنگی برای ایام اربعین امسال این بود كه به اپراتورهای داخلی كمك شد تا با همكاریِ اپراتورهای عراقی، شاهد عرضه اینترنت رایگان پرسرعت به زوار حسینی(ع) در بعضی نقاط در راه پیاده ‎روی اربعین باشیم.
وی درباب قرارگرفتن یا نگرفتن بالن های ارتباطی در این روزها در مرزهای كشور توسط وزارت ارتباطات اظهار داشت: با عنایت به حجم و تعداد بالای جمعیتی كه در حال خروج از مرزها هستند، ما دیدیم كه اگر از بالن های ارتباطی استفاده نمائیم، خیلی سریع ظرفیت این بالن ها پر می شود. بدین سبب به این نتیجه رسیدیم كه این ظرفیت را بوسیله مجموعه مخابرات ایران و اپراتورها و تقویت شبكه های ارتباطی اپراتورها در اختیار مردم بگذاریم؛ به این صورت كه در راه مرزی (داخل قسمت ایران) شركت مخابرات ایران، وای فای عرضه نماید و اپراتورها هم ارتباط اینترنت های خودرا تقویت نمایند تا یوزرهای بیشتری بتوانند از آن استفاده كنند.
نایب رییس هیئت مدیره شركت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این پرسش كه آیا پیشنهادی از طرف ایران به طرف عراقی برای رایگان شدن مكالمات در روزهای اربعین ارائه شد یا خیر نیز اظهار داشت: مذاكرات مفصلی بین ما و طرف عراقی جهت كاهش هزینه اینتركانكشن برای زوار صورت گرفت و توانستیم بیشتر از ۳۰ درصد از هزینه انتقال ترافیك صوتی را بین ایران و عراق تخفیف بگیریم؛ البته ما آمادگی این را داشتیم تا این هزینه را به صفر برسانیم اما با عنایت به این كه این هزینه در روزهای اربعین یكی از بخش های عمده درآمدی برای كشور عراق در حوزه ارتباطی است، طرف عراقی با این پیشنهاد موافقت نكرد.
بنابی در ادامه در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به اینكه چند روزی شاهد كمی ناآرامی در عراق بودیم، اگر مشترك یكی از اپراتورها در ایران بسته اینترنت ویژه اربعین را خریداری كند ولی اینترنت در كشور عراق قطع شود، تكلیف بسته های خریداری شده اش چه می شود، اظهار داشت: اینترنتی كه ویژه زوار به صورت رومینگ از بسته های اینترنت ایرانی در اختیار زوار ایرانی قرار می گیرد، از اینترنت ایران است و كسانی كه در اوضاع قطعی اینترنت در عراق از اینترنت رومینگ استفاده كنند، اینترنتشان برقرار است ولی خب اگر بخواهند سیمكارت عراقی بگیرند و از اینترنت آن استفاده كنند، در صورت قطعی اینترنت در كشور عراق با مشكل مواجه می شوند.
كاهش ۴۰ درصدی هزینه مكالمه اینترنت بوسیله سیمكارت ایرانی
نایب رییس هیئت مدیره شركت ارتباطات زیرساخت همین طور درباب یكی از اقدامات ویژه ای كه در روزهای اربعین امسال توسط وزارت های ارتباطات ایران و عراق در مقایسه با سال قبل انجام گرفته، اظهار داشت: امسال قیمت هزینه مكالمه كشور عراق بوسیله سیمكارت ایرانی در مقایسه با مواقع غیر از اربعین حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد كاهش داشته كه این امر ناشی از مذاكراتی بوده كه بین وزارت های ارتباطات دو كشور و همین طور اپراتورهای ایرانی و عراقی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: سال قبل بسته های اینترنتی اپراتورهای ایرانی ۴۰ مگابایت و ۱۰۰ مگابایتی بود اما امسال هم روزانه ۱۰ مگابایت اینترنت رایگان می دهند و هم بسته یك گیگ عرضه می كنند كه نسبت به پارینه قیمت آن یك سوم شده است.
بنابی درانتها نیز درباب چاره كاهش هزینه های ارتباطی زوار اظهار داشت: پیشنهاد ما این است كه زوار چه با سیمكارت ایرانی و چه با سیمكارت عراقی، به خانواده و آشنایان خود بگویند تا بیشتر از ایران با آنها تماس گرفته شود چون در این صورت مقداری از هزینه شان در مقایسه با حالتی كه تماس از عراق به سمت ایران آغاز شود، كاسته می شود.
منبع:

1398/07/21
23:45:45
5.0 / 5
4311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت