نماینده قزوین خطاب به وزیر ارتباطات:

جز توییت زدن چه اقدام عملی جدی داشتید؟!

جز توییت زدن چه اقدام عملی جدی داشتید؟!

به گزارش وبی كارت نماینده مردم قزوین در مجلس عملكرد وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات را زیر سوال برد و خواهان شفافیت در اقدامات این وزارتخانه شد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، سیدحمیده زرآبادی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار نمود: امروز باید از مدیرانی كه خدمت به انجام وظیفه را دستاویزی ساخته اند تا همیشه پشت میز مدیریت بمانند سخن گفت؛ به همین علت سخن می گویم و دشنام می خورم به امید آسودگی مردم، پیشرفت كشور و اعتلای نظام، وگرنه سكوت راحت ترین كار است.
نماینده مردم قزوین در مجلس در انتقاداتی صریح خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه «این روزها شما پیگیر خدمات ارزش افزوده هستید و می گویید در مقابل فیلترینگ ایستاده اید» مدعی شد: به شما تبریك می گویم. پس از فیلترینگ برای تعداد كمی از افراد رسانه ای امكان برخورداری از اینترنت بدون فیلتر فراهم كردید، سوال اینجاست چرا افرادی از این امكانات برخوردار می باشند كه خبرهای تعیین شده از مجموعه شما را پوشش گسترده می دهند؟
این عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس هم چنین مدعی شد: چرا باید به محض انتقاد از شما افرادی با نقاب های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل و مانع هر صدا و نقدی با توهین و افترا شوند؟ چرا باید آن كسانی كه سال ها صادقانه در عرصه رسانه كار می كنند با هزاران مشكل معیشتی روبرو باشند اما دیگری هر ماه با امكانات، خدمات، كارت های هدیه مزد بی اخلاقی های خویش را از بیت المال بگیرد.
زرآبادی خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان كرد كه وزیر دولتی كه با شعار اخلاق و اعتدال روی كار آمده است باید اقدام اساسی برای توسعه زیرساخت های فناوری و ارتباطی كشور و مبارزه عملیاتی با فساد انجام دهد.
نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به مطالبی كه در توییتر وزیر ارتباطات منتشر می شود، ابراز عقیده كرد: توییتر آقای وزیر مملو از كارهای نمایشی درباره مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات كلیدی و گزارش عملكرد وزارتخانه اش. اما ای كاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می كردند و نه با پول وزارتخانه و اپراتورها.
وی با مطرح كردن پرسشی در مورد گردش آزاد اطلاعات خطاب به آذری جهرمی اظهار داشت: عاقبت اتاق شیشه ای این بود؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم كجای این عملكرد است؟ شما كه شعارتان حق الناس است كمی هم در مورد تراكنش خارجی هزاران میلیاردی همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح دهید. در مورد قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری همراه اول و رایتل شفاف سازی كرده و از انتصابات فامیلی خود در این شركت ها توضیح دهید. این انتصابات در حالی است كه خیلی از نخبگان كشور بیكار هستند. این اقدامات به دست چه كسی انجام شده است؟
نماینده مردم قزوین در مجلس خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: مگر شعار شما این نبود كه شایستگان به مردم خدمت كنند؟ مگر شعارتان این نبود كه ناكارآمدان در خانه باشند؟
زرآبادی خطاب به وزیر ارتباطات با طرح این پرسش ها كه « آیا می دانید رایتل باید سالیانه ۱۲۰۰ میلیارد حق درآمد به دولت پرداخت می كرد؟ آیا می دانید كه همین شركت باید ۱۴۰۰ میلیارد به تأمین اجتماعی سود می داد؟ » مدعی شد: نگویید كه نمی دانید. این پول باید به كارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی می رسید كه نرسید. این پول باید باعث یكسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی می شد كه نشد.
زرآبادی خطاب به آذری جهرمی اظهار داشت: حق الناس و بیت المال این پول های هزار میلیاردی است كه باید با شفافیت در مورد آن صحبت شود. جنگ توییتری و ظاهری به راه انداخته اید كه چه اتفاقی بیفتد؟ در مورد انحصارطلبی، تبعیض و بی عدالتی به مردم گزارش دهید كه به جز توییت زدن چه اقدام عملی جدی داشتید؟
نماینده مردم قزوین در مجلس در ادامه نطق خود دلیل شفاف بركناری مهرنوش مدیرعامل رایتل را خواهان شد و در ادامه انتقادات خود وزیر ارتباطات را به دنبال كردن تغییر بازیگران اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره های خود متهم كرد.
وی در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: موضوعات بیشتری به همراه مستندات در حوزه مدیریت ICT وجود دارد كه در صورت عدم اصلاح فرایندها بطور قطع به مردم و رسانه ها عرضه خواهد شد.1398/07/17
22:18:24
5.0 / 5
4087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت