وزیر ارتباطات خبر داد

قرار دادن ماهواره در مدار تا ۱۴۰۰، كوشش برای اعزام فضانورد ایرانی

قرار دادن ماهواره در مدار تا ۱۴۰۰، كوشش برای اعزام فضانورد ایرانی

به گزارش وبی كارت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از قرار دادن ماهواره ای با دقت تصویربرداری یك متر تا سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، مهندس محمدجواد آذری جهرمی امروز در مراسم آغاز هفته جهانی فضا با اشاره به تلاش های این وزارتخانه برای همكاری با سایر كشورها اظهار داشت: ما در این راستا تلاش داریم تا فضانورد ایرانی را به فضا اعزام نماییم.
او همینطور تصریح كرد: ما تا سال ۱۴۰۰ ماهواره ای با دقت تصویربرداری یك متر را در مدار قرار خواهیم داد.
آذری جهرمی با اشاره به بی توجهی نسبت به فضا اضافه كرد: امروزه ما درگیر مسائلی چون زیست محیطی، بوروكراسی و كاغذبازی هستیم و فراموش كردیم كه سهمی در فضا داریم و آنقدر به صنایع فرسوده پرداختیم كه صنعت فضایی از خاطر ما رفته است.
وزیر ارتباطات هفته جهانی فضا را فرصتی پرارزش برای پرداختن به حوزه فضایی دانست و خاطرنشان كرد: دو سال قبل كه ما فعالیت خویش را با شعار "توسعه كاربردهای فضایی" آغاز كردیم، بسیاری ما را مسخره كردند؛ ولی امروزه می بینیم كه استارتاپ های فضایی به واسطه تلاش های سازمان فضایی در حوزه توسعه صنایع فضاپایه رشد خوبی را دارند.
آذری جهرمی با اشاره به توسعه فناوری های فضایی در مسائل زیست محیطی، تصریح كرد: صرفه جویی حاصل شده از بكار بردن فناوری فضایی در برآورد سیل، به اندازه كل سرمایه گذاری ما در صنعت فضایی نیست؛ اما این دستاورد همچون فناوری هایی بوده است كه برخی به آن می خندیدند، ولی امروز عملیاتی شده است.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه ما با همكاری سایر كشورها فضانورد ایرانی به فضا ارسال خواهیم كرد، اظهار نمود: این نوع تفكر و نگاه به صنعت فضایی است كه حسادت كشور آمریكا را بر می انگیزاند.
وزیر ارتباطات همینطور به تحریم شدن سه مجموعه فضایی ایران از جانب آمریكا اشاره نمود و اظهار داشت: آیا پیشگیری از سیل و كاهش بلایای طبیعی و حفظ محیط زیست همچون فعالیت های غیر مجاز بین المللی است. ولی جوانان ما در پشت درهای بسته تحریم آمریكا نمی مانند.
آذری جهرمی همینطور با اشاره به اینكه من امروز در این نشست سفارش مشفقانه به ترامپ دارم، اظهار داشت: در ۱۴۰۰ سال قبل فردی با شقاوت بیشتر و خودبزرگ بینی بیشتری نسبت به "ترامپ" به نام "یزید ابن معاویه بود" و پاكترین و شریف ترین انسان روی زمین را به بدترین شیوه ها به شهادت رساند. به ترامپ سفارش می كنم كه ماهواره های خویش را به كار بیندازد و مسیر نجف به كربلا را با دقت ببیند و بداند كه سرانجام وی هم همانی است كه بر یزید رفت.1398/07/13
22:20:09
5.0 / 5
4094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت