گوگل تبلیغات درمان های تجربی پزشكی را ممنوع كرد

گوگل تبلیغات درمان های تجربی پزشكی را ممنوع كرد

وبی كارت: گوگل اعلام نموده است كه می خواهد تا تبلیغات برای درمان های پزشكی جعلی را ممنوع كند. این شركت بعد از آن این تصمیم را گرفت كه شاهد افزایش كلاهبرداری ها از بیماران نا امید بوده است.بنابراین از این پس تبلیغات گوگل برای "درمان های تجربی پزشكی" ممنوع می شود.
خط مشی جدید تبلیغات گوگل
این شركت روز جمعه خط مشی جدیدی را اعلام نمود. بر این اساس تبلیغات "تكنیك های پزشكی غیرمجاز یا آزمایشگاهی" ممنوع می شود. همین طور روشهای درمانی كه "تحقیقات رسمی كافی برای توجیه استفاده از آنان به صورت گسترده" وجود نداشته باشد نیز ممنوع خواهد شد. همچون این روش های درمانی می توان به ژن درمانی، سلول درمانی و درمان بوسیله سلولهای بنیادی اشاره نمود.
در این اطلاعیه آمده است: "اغلب اوقات"، این روشهای درمانی می توانند منجر به نتایج خطرناكی برای سلامتی شوند. بدین جهت احساس می نماییم كه این روش ها جایی در پلت فرم ما ندارند.
گوگل اعلام نموده است كه: "اكنون" برای جلوگیری از این تبلیغات اقدام می كند. چونكه شاهد افزایش تبلیغاتی بوده است كه در آنها "تلاش شده است تا افراد را به استفاده از درمان های فاقد آزمایش و اعتبار" ترغیب كنند.خط مشی جدید تبلیغات گوگل در رسانه ها
واشنگتن پست، نخستین خبرگزاری بود كه این قانون جدید را اعلام نمود. در خبر انتشار یافته آمده است: این سیاست گوگل در حالی شروع می شود كه كلینیك های سلول های بنیادی در حال تبدیل شدن به یك "صنعت ارتباط مستقیم با مصرف كننده" هستند. همچنین، بعضی از این كلینیك ها اعلام نموده اند كه درمان های آنها می تواند سبب درمان برخی بیماری ها از جمله: بیماری های ریوی ام. اس ALS اسكلروز جانبی آمیوتروفیك و تباهی لكه زرد (علت كوری در افراد مسن) شود
به گزارش سایت ویرلن به نقل از خبرگزاری واشنگتن پست: ممنوعیت تبلیغات در گوگل، شامل تمامی خدمات دیجیتال ماركتینگ این شركت همچون تبلیغات در YouTube می شود. همچنین، این ممنوعیت در سایت هایی كه گوگل به آنها خدمات تبلیغاتی كلیكی ارائه می دهد اجرا خواهد شد.
در ماه ژوئن، یك قاضی فدرال حكمی صادر كرده بود كه بر طبق آن سازمان غذا و دارو این حق را پیدا كرد كه درمان بوسیله سلول بنیادی را عرضه نماید. این حكم، یك پیروزی مقابل شركتی در فلوریدا آمریكا بود. گفته می شود حداقل چهار نفر از بیماران این شركت كور شده اند. این بیماران بعد از آن بینایی خودرا از دست داده بودند كه "درمان" به چشمان آنان تزریق شده بود. این تصمیم حاكی از تلاش فزاینده دولت فدرال برای جلوگیری از رونق تجارت روغن مار اعلام شده است.
طبق اعلام گوگل، این پلتفرم تبلیغاتی همچنان به شركت ها امكان را می دهد كه تحقیقات و آزمایش های بالینی خودرا تبلیغ كنند. این شركت توضیح داده كه معتقد می باشد چنین فعالیت هایی می توانند منجر به پیشرفت پزشكی شوند.
با این وجود، گوگل راهی را پیش گرفته است تا بتواند گستره سفارش های پزشكی گمراه كننده را كم كند.
به عنوان مثال، این اطلاعیه در همان روزی اعلام گردید كه مدیرعامل گوگل اعلام نمود كه گوگل مپ Google Maps افرادی را كه به دنبال روش های سقط جنین هستند به كلینیك های طرفدار زندگی هدایت می كند.
2121

1398/07/09
14:41:03
5.0 / 5
4586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت