تعداد كاربران ویندوز ۱۰ از ۹۰۰ میلیون هم گذشت!

تعداد كاربران ویندوز ۱۰ از ۹۰۰ میلیون هم گذشت!

به گزارش وبی كارت مایكروسافت اعلام نموده است كه به تازگی تعداد كاربران ویندوز ۱۰ از مرز ۹۰۰ میلیون كاربر هم گذر كرده و بدین ترتیب ركورد جدیدی را به ثبت رسانده است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، مایكروسافت بعنوان شركت توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز مدتهاست كه با انتشار پیام و بیانیه های مختلف برای آخر پشتیبانی از نسخه های قدیمی همچون ویندوز ۷، تلاش دارد كه توجه كاربران كامپیوتر های ویندوزی را به سمت و سوی دانلود، دریافت و نصب ویندوز ۱۰ بعنوان جدیدترین نسخه از این سیستم عامل جلب نماید اما بر مبنای آمار و گزارش های قبلی، روند كوچ كاربران از نسخه های قدیمی به ویندوز ۱۰ بسیار كند تر از حد تصور كارشناسان و مدیران مایكروسافت بوده است بگونه ای كه آنها قطعا علام كردند كه تا پیش از آخر سال ۲۰۱۹ میلادی، هرگونه پشتیبانی از ویندوز ۷ را قطع كرده و كاربرانی كه همچنان تمایل دارند از این نسخه استفاده كنند، در صورت مواجهه با صدمه پذیری های امنیتی و یا احتیاج به دریافت به روزرسانی های نرم افزاری، نمی توانند از این شركت انتظار پشتیبانی داشته باشند.
حالا تازه ترین اخبار و آمارهای انتشار یافته در وب سایت دیجیتال ترندز نشان داده است كه مایكروسافت بالاخره به مرز دلخواه و موردنظر خود نزدیك شده و تعداد كاربران و دریافت كنندگان ویندوز ۱۰ آن از مرز ۹۰۰ میلیون كاربر عبور كرده است. بدین ترتیب مایكروسافت موفق به ثبت یك ركورد جدید برای ویندوز ۱۰ شده است كه انتظار می رود سرعت شیب صعودی این روند در ماههای آتی و قبل از آخر سال جاری میلادی به شدت افزایش یابد و از یك میلیارد كاربر هم بگذرد.
یوسف مهدی، معاون مدیریت بخش تحقیقات و دستگاههای شركت مایكروسافت، هم با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود در مورد این موفقیت و ركورد جدید برای ویندوز ۱۰ نوشت و آنرا یك دستاورد بزرگ برای مایكروسافت نامید.
به نظر می آید كه در شمارش تعداد كاربران ویندوز ۱۰، بجز كامپیوتر های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز، سایر دستگاههای الكترونیكی و هوشمندی كه توسط مایكروسافت توسعه داده شده اند، هم دخیل بوده اند كه همچون مهم ترین آنها می توان به عینك های هوشمند هولولنز مایكروسافت، سرفیس پرو هاب و كنسول های بازی ایكس باكس وان اشاره نمود. هرچند كه به قول تحلیل گران، این دستگاهها بخش بسیار كوچكی از تعداد دستگاههای مبتنی بر ویندوز ۱۰ را می سازند و بدون شك این ارقام بیشتر مربوط به كامپیوتر های شخصی (PC) می شود.1398/07/03
14:38:40
5.0 / 5
4229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت