چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟

چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟

وبی كارت: با نزدیك شدن به مراسم اربعین، اقداماتی همچون كوشش برای كاهش تعرفه مكالمات بین ایران و عراق، افزایش ظرفیت های ارتباطات و راه اندازی سایت های ارتباطی سیار توسط اپراتورهای همراه اول و دوم در پایانه های شلمچه و چزابه برای تسهیل ارتباطات زوار در مسافرت به كربلای معلا انجام شده است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، با نزدیك شدن به ایام اربعین حسینی، اعلام شده كه برنامه ریزی های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباطات در كربلا به زوار انجام شده است. یكی از این اقدامات، توافق برای كاهش تعرفه مكالمات است. بدین منظور محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی قبل از پیشنهاد ایران به عراق برای به صفر رساندن حق ورودی تعرفه مكالمات بین المللی برای مراسم اربعین خبر داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم چنین در دیداری با نعیم ثجیل یسر -وزیر ارتباطات عراق- درباره افزایش ظرفیت های ارتباطی و رفع نگرانی های این حوزه در روزهای اربعین حسینی، اظهار داشت: كاهش تعرفه ترانزیت به صورت متقابل در دو كشور موجب افزایش تبادلات می شود. ایران آمادگی دارد تا هر میزانی كه طرف عراقی نسبت به كاهش تعرفه اقدام نماید، تعرفه ترانزیت با كشور عراق را پایین بیاورد.
آذری جهرمی در این دیدار با خوب توصیف كردن تصمیم حذف ویزا میان دو كشور، اظهار داشت: مردم ایران عاشق امام حسین مقابل السلام هستند و پیش بینی می كنم امسال چهار میلیون ایرانی در اربعین، زائر حرم امام سوم شیعیان شوند، بدین سبب باید در مورد رفع مشكلات و افزایش ظرفیت های ارتباطات كمیته ویژه ای تشكیل گردد تا كارها با سرعت پیگیری شود.
همین طور وزیر ارتباطات عراق با ضروری دانستن افزایش ظرفیت های ارتباطی دو كشور و رفع مشكلات، ضمن تماس مستقیم با مسوول مستقیم آن در این كشور، دستور بررسی سوژه و رفع سریع مشكلات را صادر كرد.
راه اندازی سایت پورتابل شركت ارتباطات سیار در پایانه های شلمچه و چذابه
از طرفی تابحال جلسه ستاد ویژه اربعین حسینی با حضور استاندار خوزستان، معاونین استاندار، نماینده وزارت كشور در امور زیرساخت اربعین، دستگاههای اجرایی عضو ستاد و نیروی نظامی و انتظامی به منظور ارائه گزارش اعضای ستاد استانی اربعین حسینی، خدمات رسانی و تسهیل در تردد زوار حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، ۲۰ شهریورماه در پایانه مرزی چذابه واقع در شهرستان دشت آزادگان برگزار شده است.
علی صالح نساج -مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان- در این نشست با اشاره به برنامه ها و اقدامات انجام شده حوزه ICT در مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه، از نصب و راه اندازی ۱۴ سایت ارتباطی سیار توسط اپراتورهای همراه اول و دوم در هر دو پایانه مرزی آگاهی داد و اضافه كرد: با پیگیری های انجام شده مقرر شد چهار سایت پورتابل شركت ارتباطات سیار به صورت ثابت در هر دو پایانه راه اندازی شوند.
وی با بیان این كه در سال قبل اقدامات خوبی در جهت رفاه حال زائران اربعین حسینی انجام شده است، بر ارائه خدمات ارتباطی مطلوب و با كیفیت در روزهای زیارت میلیونی اربعین در دو بخش تلفن همراه و اینترنت اصرار كرد و خواهان همكاری بیشتر دیگر دستگاه های اجرایی استان با اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات و كلیه اپراتورهای تلفن همراه جهت ارتباطات پایدار شد..
درباره حضور زائران در ورودی پایانه های مرزی و همپوشانی شبكه ارتباطی با كشور هم مرز اعلام شده كه برای جلوگیری از هزینه های ناخواسته رومینگ به هنگام استفاده از تلفن همراه، زائران باید وضعیت انتخاب شبكه موبایل خودرا از حالت اتوماتیك خارج و در حالت دستی قرار دهند. این امر از طرف اپراتورهای تلفن همراه به صورت پیامك و نصب بنر در ورودی پایانه های مرزی صورت خواهد گرفت.
اقدامات سال قبل در اربعین چه بود؟
به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، اپراتورهای تلفن همراه هر ساله اقداماتی را برای تسهیل ارتباطات زوار در اربعین انجام می دهند. سال قبل هم با توافق صورت گرفته، قیمت ارتباطات بین ایران و عراق و بالعكس كاهش یافته و نرخ مكالمات صادره ایران به عراق از دقیقه ای ۳۰۰۰ تومان به دقیقه ای ۹۰۰ تومان برای ایام اربعین حسینی اعلام شده بود.
وزیر ارتباطات درباره ارائه خدمات اینترنت به زوار اربعین، نیز اظهار كره بود: آنچه در مهران است از خدمات نسل چهار استفاده می نماید و شعاع زیادی را با سرعت ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه پوشش می دهد. آنچه در شلمچه است نیز از وای فای استفاده می نماید و سرعت آن ۵۴ مگابیت بر ثانیه است.
منبع:

1398/06/27
14:51:17
5.0 / 5
4281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت