ابزار جدید اینستاگرام برای پیشگیری از خودكشی

ابزار جدید اینستاگرام برای پیشگیری از خودكشی

به گزارش وبی كارت تلاش اینستاگرام برای تبدیل این شبكه اجتماعی به محیطی امن تر با ابزار ?Can we helpغول شبكه های اجتماعی اینستاگرام٬ ابزاری برای پیشگیری از خودكشی یا هرگونه خود صدمه ای را توسعه داده است. اقدام ابتكاری این كمپانی با هشتگ #PerfectlyMe تماما درباره اهدا اعتماد به نفس به مردم و ساختن جامعه ای مثبت تر است.
اینستاگرام در جهت اجرای این هدف منابعی را به برنامه خود افزوده است كه شامل: صحبت با یك دوست٬ تماس با مركز كمك و یا راهنمایی های دیگر است. این شركت با كمك متخصصانی از انجمن National Eating Disorders، The National Suicide Prevention Lifeline و Save.org این ابزار را توسعه داده است.
متخصصان اعتقاد دارند كه دسترسی ساده و تماس با دوستان و نزدیكان تفاوت زیادی بر حالات روحی اشخاصی كه در حالت پریشانی به سر می برند دارد. به قول سخنگوی اینستاگرام٬ این ابزار طراحی شده است تا اجازه دهد كاربران احساس كنند كه جزئی از انجمن حمایتی اند و تنها نیستند.
اما چگونه كار می كند:
اگر تصویری از دوستان شما انتشار یافته است كه به نظر می آید فرد می خواهد به خودش صدمه برساند٬ به راحتی می توانید با انتخاب گزینه سه نقطه در بالا سمت راست تصویر گزینه Report را انتخاب كنید.
بر روی روی گزینه inappropriate كلیك كرده و دلیل گزارش خود برای این پست را انتخاب كنید. گزینه آخر مبین آسیب به خود است (Self injury) كه می تواند شامل اختلالات یا ترویج خودكشی باشد. با انتخاب گزینه به صفحه بعد جهت تایید ارسال گزارش هدایت می شوید.
اینستاگرام شامل تیمی است كه ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته به بررسی و پاسخگویی سریع به گزارشات كاربران می پردازند. اگر شرایط پست حیاتی تلقی شود٬ كاربر به محض ورود مجدد به اینستاگرام با پیامی در رابطه با هشتگ PerfectlyMe مواجه می شود. كاربر ترغیب می شود تا با مركز كمك تماس بگیرد و نكاتی برای غلبه بر حالت روحی خود دریافت می كند. همچون نكات راهنمایی اینستاگرام برای كاربرانی كه با شرایط روحی سخت مواجه می شوند شامل موارد زیر است:

آهسته كردن شرایط بحرانی: صورت خویش را برای ۲۰ ثانیه در آب سرد قرار دهید٬ این عمل را ۳ بار تكرار كنید. هیچ تصمیم مهمی در ۲۴ ساعت نگیرید. با كسی تماس بگیرید كه كمك می نماید حواستان پرت شود. برای ۳ ثانیه دم و بعد ۵ ثانیه بازدم انجام دهید. عوض كردن محیط اطراف: برای پیاده روی به بیرون بروید. به مكان مورد علاقه خود بروید٬ مثل پارك یا كتابخانه. به داروخانه بروید. از خودتان مراقبت كنید: یك لیوان بزرگ آب بنوشید. مواد مغذی بخورید مثل یك ساندویچ كاری كنید كه به آرام شدن شما كمك می نماید مثل دوش گرفتن یا استراحت كردن
لازم به ذكر است كاربران در صورت مواجه شواهد مستقیم خودكشی می بایست با تلفن های اضطراری اورژانس تماس حاصل كنند.
۲۱۲۱

1398/06/05
13:34:31
5.0 / 5
4528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت