آغاز پروازهای مسافری فرودگاه پیام از هفته آینده

آغاز پروازهای مسافری فرودگاه پیام از هفته آینده

به گزارش وبی كارت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود كه پروازهای مسافری فرودگاه پیام از هفته آینده مجدداً شروع خواهد شد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی كه امروز به همراه معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به البرز سفر كرده از فرودگاه پیام بازدید نمود. وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و راه و شهرسازی توافق كردند كه از سرگیری پروازهای مسافری فرودگاه پیام با قید فوریت در هیات دولت مطرح شود.
محمدجواد آذری جهرمی بعد از بازدید از مجموعه فرودگاه پیام استان البرز با اشاره به نشست مشترك خود با اسلامی وزیر راه، مسكن و شهرسازی اظهار داشت: تلاش ویژه ای از جانب وزیر راه و همكارانش برای رفع مشكلات فرودگاه پیام صورت گرفت كه دو اقدام مهم برای امنیت پروازهای این فرودگاه انجام شد كه نخست بحث پوشش راداری پروازها بود كه در هفته گذشته توسط وزارت راه راه اندازی شد و دوم بحث نشانه گذاری فرودگاه فتح كه مطابق استانداردهای بین المللی انجام شد.
وی با اشاره به دیگر توافقات با وزیر راه برای رفع مشكلات فرودگاه پیام اضافه كرد: توافق كردیم تا فردا بامداد مشكل حقوقی فرودگاه پیام با قید فوریت در جلسه هیئت دولت مطرح شود كه با عنایت به نظر مساعد دو وزارتخانه مبحث در جلسه فردا به تصویب برسد و امیدواریم با عنایت به برنامه ریزی صورت گرفته چهارشنبه هفته آینده اگر همه چیز مطابق پیشبینی ها پیش برود، باردیگر پروازهای مسافری فرودگاه پیام از سر گرفته شود.
آذری جهرمی با تشكر از وزیر راه و همكارانش كه با مساعدت نسبت خواست مردم استان البرز در جهت رفع مشكلات فرودگاه پیام گام برداشت، اظهار نمود: فرودگاه پیام نقش مهمی در رونق اقتصادی و ایجاد رفاه در زندگی مردم استان البرز دارد.
محمد اسلامی وزیر راه، مسكن و شهرسازی هم با اشاره به برطرف شدن ملاحظات سازمان هواپیمایی كشوری در مورد فرودگاه پیام اظهار داشت: قرار شد مدیرعامل فرودگاه پیام برای انجام آخرین ممیزی ها گزارش مكتوبی را به سازمان هواپیمایی كشوری ارسال نماید تا درنهایت مجوز بهره برداری از فرودگاه پیام صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینكه رئیس سازمان هواپیمایی كشوری برای حضور ایرلاین هایی كه می توانند مطابق ضوابط در فرودگاه پیام پرواز كنند، برنامه ریزی می كند، اضافه كرد: با همكاری شركت فرودگاه های كشور، رادار منطقه ای پروازهای تهران در كوشك قم راه اندازی شد تا امنیت پروازهای فرودگاه های تهران و اطراف آن با نظارت خوبی تأمین شود و هم خواسته ایم مطابق استانداردهای بین المللی نشانه گذاری روی باند فرودگاه فتح در مجاورت فرودگاه پیام صورت گیرد تا درنهایت با چندلایه اعتمادسازی و برقراری ضوابط شاهد پروازها در فرودگاه پیام باشیم.
بنا بر این گزارش، قبل از حضور وزیر ارتباطات و وزیر راه در فرودگاه پیام، این دو وزیر كابینه دولت تدبیر و امید به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری از طرح در دست راه اندازی ادامه بزرگراه دوم تهران به كرج بازدید كردند و نسبت به وجود مشكلات و موانع برنامه ریزی صورت گرفت.
پروازهای مسافری فرودگاه پیام از مهرماه سال قبل برای نخستین بار شروع شد اما با وقوع حادثه برای بوئینگ 707 در نزدیكی این فرودگاه، این پروازها تا بهبود وضعیت تجهیزات ایمنی پیام به حالت تعلیق در آمد. گفتنی است مجموعه منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
منبع:

1398/05/01
17:50:14
5.0 / 5
4263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت