هوآوی امسال پانصد هزار ایستگاه شبكه 5جی را به فروش می رساند

هوآوی امسال پانصد هزار ایستگاه شبكه 5جی را به فروش می رساند

وبی كارت: 5G دیگر آن فناوری دور از دسترس سالیان گذشته نیست و به لطف پیشرفت های گسترده در زمینه فنی و سپس تجاری سازی و ارائه خدمات، حالا بیشتر از هر زمانی به استفاده گسترده و بدون محدودیت از آن نزدیك می شویم.داستان تحریم های هوآوی كه بتازگی توسط دولت ایالات متحده بر محصولات و خدمات این شركت وضع شده و عملاً اجازه هرگونه مبادله كالا و تجارت میان هوآوی و دیگر شركت های آمریكایی را از این شركت سلب كرده بود، این روزها در حال تغییر است. شركت هوآوی قبل از این اعلام نموده بود كه این تحریم ها نتوانستند بر تجارت آن، خدشه ای وارد كنند.
در آن زمان دولت ایالات متحده، هوآوی را به سبب وجود نقص امنیتی در محصولات شركت، در فهرست سیاه تجارت قرار داد و این بدان معناست كه هیچ شركت آمریكایی دیگر حق خرید و فروش محصولات و خدمات به هوآوی را نخواهد داشت.
هوآوی همواره كلیه اتهامات مطرح شده توسط دولت ایالات متحده را به صورت كامل رد كرده و جهت پیشبرد اهداف خود، تصمیماتی توسط مدیران بزرگترین شركت مخابراتی در حوزه ۵G اتخاد شد تا بتوان به صورت مستقیم با تحریم های وضع شده مبارزه و شرایط را به حالت عادی بازگرداند.
اوایل تیر ماه نمایشگاه MWC Shanghai در چین انجام شد و در آن شركت های مختلف به معرفی محصولات و خدمات جدید خود در حوزه های مختلف الكترونیك، ارتباطات، موبایل و سایر حوزه های مرتبط پرداختند.

در مراسم نطق اصلی این نمایشگاه، آقای رایان دینگ، مدیر اجرایی هیئت مدیره و رئیس بخش Carrier BG كه یكی از زیرمجموعه های اصلی هوآوی به شمار می آید، اعلام نمود كه هوآوی در زمینه صنعت ۵G به دنبال اهداف ویژه خود است كه توانسته وضعیت آنرا در جایگاهی تعیین كننده و بسیار مهم قرار دهد.
آقای دینگ همین طور به این مساله نیز اشاره نمود كه شركت هوآوی تاكنون ۵۰ قرارداد ارائه خدمات، تأمین و فروش تجهیزات فنی و پشتیبانی در حوزه ۵G منعقد كرده و همین طور توانسته بیشتر از ۱۵۰ هزار ایستگاه رادیویی ۵G را در سراسر دنیا به فروش برساند.
از نظر آقای دینگ، ۵G در حال خروج از حالت سكون اولیه و تبدیل شدن به صنعتی پویاست؛ بطوریكه میزان تجاری سازی به وجود آمده در این صنعت در شش ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ را می توان به صورتی یك جهش عظیم برای این فناوری جذاب و آینده دار به حساب آورد.
در حال حاضر ۵G در كشورهایی مانند كره جنوبی، بریتانیا، سوئیس، ایتالیا و كویت به صورت یك شبكه تجاری در حال ارائه خدمات به كاربران بوده و نكته مهم آن است كه در حدود دو سوم از همه تجهیزاتی كه در این خصوص در كشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند، ساخت شركت هوآوی هستند.
با این حال وضعیت بسیار خوبی كه در این زمینه برای هوآوی و محصولات تجاری آن در صنعت ۵G وجود دارد در همین جا متوقف نخواهد شد؛ این شركت برنامه دارد تا تنها در سال ۲۰۱۹ بتواند آمار فروش خودرا به بیشتر از ۵۰۰ هزار ایستگاه رادیویی ۵G رسانده و بیشتر از ۷۰ درصد بازار ۵G را در دست بگیرد.

هوآوی به جهت نوآوری هایی كه در صنعت ۵G صورت داده هم اكنون وضعیتی مثال زدنی در این عرصه دارد. این شركت علاوه بر تولید مجموعه كامل ایستگاه های رادیویی ۵G، توانایی ارائه خدمات پشتیبانی را نیز در این زمینه دارد. در بخش كاربری نیز این شركت با طراحی مودم های ۵G مخصوص خود از سری Balong ۵۰۰۰ ۵G اقدامات عملی را آغاز نموده و امروز در جایگاهی قرار دارد كه می تواند به تنهایی وضعیت بازار ۵G دنیا را تحت تأثیر قرار دهد.
در عین حال خیلی از كشورهای اروپایی نیز به صورت تلویحی بر این مساله تاكید داشته اند كه توسعه صنعت ۵G بدون حضور هوآوی ضربه سختی بر روند توسعه این فناوری وارد میكند و باید با ایجاد تعامل در این زمینه، مشكلات پیش رو را رفع كرد.
۲۱۲۱


منبع:

1398/04/25
15:54:06
5.0 / 5
4067
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت