شناسایی بیشتر از 4000 دستگاه ماینر در استان تهران

شناسایی بیشتر از 4000 دستگاه ماینر در استان تهران

به گزارش وبی كارت مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران از شناسایی ۴۴۱۳ دستگاه ماینر(استخراج كننده ارز دیجیتالی) از ۸۱ مركز تولید ارز دیجیتال در این استان اطلاع داد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، حاجی رضا تیموری با اشاره به خلأ قانونی برای ادامه فعالیت تولیدكنندگان ارزهای دیجیتال و مشخص نبودن نوع تعرفه برق مصرفی آنها اظهار داشت: این فناوری از یك سال پیش در ایران شیوع پیدا كرده و به علت ارزان بودن بهای انرژی برق در كشور به سرعت در حال توسعه است، اما با عنایت به نبود قانون مشخص در مورد بهای تعرفه برق تولیدكنندگان بیت كوین، در اماكنی همچون مدارس، مساجد، مزارع كشاورزی و صنایعی كه تعطیل شده اند، تولیدكنندگان ارزهای دیجیتال مجاز به فعالیت نیستند.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران با اشاره به اینكه تولید هر بیت كوین در حدود ۷۲ هزار كیلووات ساعت برق مصرف می كند، اضافه كرد: اگر مصرف برق هر مشترك خانگی به صورت متوسط ماهیانه ۲۰۰ كیلووات ساعت باشد، در سال نزدیك به ۲۴۰۰ كیلووات ساعت برق مصرف می كند، در نتیجه تولید یك بیت كوین با ۷۲ هزار كیلووات ساعت با مصرف برق ۳۰ مشترك خانگی برابری می كند.
وی خاطرنشان كرد: در شهرهای استان تهران به استثنای تهران بزرگ، ۸۱ واحد تولید بیت كوین با تعداد ۴۴۱۳ دستگاه ماینر شناسایی و ضمن قطع برق آنها از ادامه فعالیتشان جلوگیری شده و بهای انرژی مصرفی آنها با تعرفه تجاری محاسبه و دریافت شد.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، تیموری به پیگیری ها برای برطرف شدن این مسئله اشاره و تصریح كرد: طرحی در هیأت دولت در دست بررسی می باشد تا بعد از بررسی های لازم توسط كمیسیون های تخصصی، بهای برق مصرفی تولیدكنندگان ارزهای دیجیتال مشخص و به وزارت نیرو ابلاغ شود و بعد از رفع خلأهای قانونی، تولیدكنندگان رمزارزها می توانند مانند سایر متقاضیان درخواست انشعاب برق كرده و بعنوان مشترك از انرژی برق با تعرفه مشخص شده استفاده كنند.
وی با تاكید بر رعایت الگوی صحیح مصرف برق بخصوص در زمان اوج مصرف در تابستان اظهار داشت: بدون شك در صورت قانونی شدن این مورد رعایت مدیریت مصرف برق همچون سایر مشتركان برای تولیدكنندگان ارزهای دیجیتال ضروری می باشد، چونكه تأمین برق مردم در دوره اوج مصرف نباید با مخاطره مواجه شود.1398/04/22
15:43:39
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: تخصصی , دیجیتال , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت