بانك مركزی آمریكا خواستار تعلیق پروژه ارز دیجیتال فیسبوك شد

بانك مركزی آمریكا خواستار تعلیق پروژه ارز دیجیتال فیسبوك شد

وبی كارت: رئیس بانك مركزی آمریكا اظهار داشت كه پروژه راه اندازی ارز دیجیتالی فیسبوك نمی تواند بیشتر از این جلو برود.


به گزارش وبی كارت به نقل از رویترز، جروم پاول با ابراز نگرانی از تحولات اخیر ارزهای دیجیتالی اظهار داشت كه پروژه فیسبوك جهت راه اندازی ارز دیجیتالی موسوم به لیبرا نمی تواند از این جلوتر برود مگر آن كه به نگرانی های جدی این بانك درباب عملكردش پاسخ قانع كننده بدهد.
پاول كه در همایش پولی شهر واشنگتن حاضر شده بود اضافه كرد: لیبرا نگرانی های زیادی را درباب امنیت كاربران، استفاده در پول شویی، پشتیبانی از مصرف كننده و ثبات مالی برانگیخته است. فكر نمی كنم بدون پاسخ دادن به این نگرانی ها بتواند جلوتر برود.
جروم پاول با اشاره به لزوم اتخاذ رویكرد احتیاطی در زمینه ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: باید صبور و محتاط بود، اگر ارزهای دیجیتالی با معیارها مطابقت نداشته باشند باید با احتیاط نسبت به آنها برخورد شود و بنا بر این فكر می كنم نیاز به فرصت بیشتری جهت بررسی این مساله داریم.
جروم پاول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت كه بانك مركزی آمریكا مخالف نوآوری در زمینه مالی نیست اما روی شناسایی ریسك های ناشی از استفاده نادرست از آنها تاكید دارد. وی ادامه داد: فیسبوك صدها میلیون كاربر دارد و در نتیجه ارز دیجیتال آن در صورت راه اندازی بطور قطع می تواند مورد استفاده از طیف وسیعی از مردم در سراسر جهان قرار گیرد.
فیسبوك در واكنش به این اظهارات گفته است كه با اظهارات پاول موافق است و برای آگهی بخشی بیشتر به جامعه درباب این پروژه برنامه های زیادی دارد.
اظهارات پاول معاملات امروز ارزهای دیجیتالی را نیز تحت تأثیر قرار داد به شكلی كه بیت كوین با كاهش ۲.۴ درصدی به ۱۲ هزار و ۲۶۸.۹۹ دلار رسید. بیت كوین از ماه گذشته تابحال ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است.1398/04/21
16:08:07
5.0 / 5
4104
تگهای خبر: دیجیتال , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت