پیگیری خسارات وارده به كسب وكارها از محل خلاءهای قانونی

پیگیری خسارات وارده به كسب وكارها از محل خلاءهای قانونی

وبی كارت: سازمان نظام صنفی كامپیوتری از كسب وكارهای اینترنتی و استارت آپ ها دعوت كرده تا مستندات مربوط به خسارات های وارده از محل سیمكارت ها یا حساب های بانكی فاقد هویت واقعی، یا اجبار به پذیرش توافق های غیرواقعی از جانب سازمان امور مالیاتی كشور را جهت احقاق حقوق خود برای این سازمان ارسال نمایند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، سازمان نظام صنفی كامپیوتری با همكاری معاونت فضای مجازی دادستانی كل كشور در نظر دارد تا از كسب وكارهای فضای مجازی كشور در مقابل خلاءهای موجود در قوانین و مقررات در رابطه با احراز هویت و هم چنین عدم اجرای مناسب برخی قوانین جرایم كامپیوتری حمایت كند. در این راستا از كسب وكارهای این حوزه دعوت كرده است مستندات رسمی چالش های قانونی اخیری كه با آن مواجه گشته اند را برای این سازمان ارسال نمایند. موارد دریافتی تجمیع شده و برای شناسایی، پیگیری و رفع به دادستانی كل كشور ارجاع داده خواهند شد.
خلاءهای موجود، كسب وكارها را با مشكل مواجه كرد
هم اكنون نقشه راهی برای استقرار یك سیستم یكپارچه احراز هویت حاكمیتی وجود نداشته و مشاهده می شود كه برخی نهادهای حاكمیتی، دولتی و نظارتی به دنبال آن هستند تا با استفاده از خلاءهای قانونی موجود، این وظیفه را بر عهده كسب وكارها قرار دهند؛ در صورتیكه هنوز ابزاری برای این كار در اختیار آنها قرار داده نشده است. در نتیجه همین اتفاق، مشاهده شده است كه بعضی از مشتریان كسب وكارهای اینترنتی به سیمكارت ها یا حساب های بانكی بدون هویت و یا شماره كارت های بانكی سرقت شده دسترسی داشته و با دریافت خدمات از كسب وكارها، آنها را با مشكلات جدی مواجه كرده اند.
در خیلی از مواقع كسب وكار تعهدات قانونی خودرا در قبال این شرایط به درستی انجام داده و هویت مشتری خودرا بوسیله اعتبارسنجی سیمكارت یا شماره حساب بانكی احراز می كند، با این وجود تعهداتی فراقانونی از وی درخواست شده و به سبب عدم امكان انجام، گرفتار مشكلات قضائی و قانونی می شود.
مشكلات مالیاتی كسب وكارها پیگیری می شود
همین طور گزارش های دریافتی سازمان از آن حكایت می كند كه بعضی از كسب وكارهای فعال در فضای مجازی با مشكلاتی از طرف سازمان امور مالیاتی كشور روبه رو هستند. در این موارد، اظهارنامه مالیاتی كسب وكار پذیرفته نشده و ملزم به پذیرش توافقی غیرعادلانه می شود. این مساله نیز یكی دیگر از محورهای مورد نظر سازمان نظام صنفی كامپیوتری برای حل با كمك دادستانی كل كشور است.
بر همین اساس، از تمام كسب وكارهای اینترنتی كه با یكی از این موارد یا سایر موارد مشابه روبرو بوده اند دعوت می شود تا شرح مورد خودرا به همراه مستندات رسمی به ایمیل ecom@tehrannsr.org ارسال نمایند تا سازمان نظام صنفی كامپیوتری اقدامات لازم را در این خصوص انجام داده و برای حل همیشگی این معضلات اقدام نماید.1398/04/12
18:47:52
5.0 / 5
4902
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت