ارزهای دیجیتال در تركیه، برزیل و كلمبیا محبوب تر هستند

ارزهای دیجیتال در تركیه، برزیل و كلمبیا محبوب تر هستند

به گزارش وبی كارت تازه ترین آمارهای مؤسسه تحقیقاتی استاتیستا (statista) نشان داده است كه كاربران تركیه و كشورهای آمریكای لاتین نسبت به سایر نقاط جهان از خریداری، استخراج و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده استقبال بیش تری نشان داده اند.


ایسنا نوشت: فناوری ارزهای دیجیتالی رمز پایه همچون بیت كوین یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون احتیاج به هیچ بانكی مبادلات مالی خویش را انجام دهند و هم چنین هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می مانند. ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده باید توسط سخت افزارهای قدرتمندی كه معمولاً كارت گرافیك موجود در ابر كامپیوتر هاست، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند. گفته می شود ارزهای دیجیتالی رمز پایه غیرقابل هك هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلتفرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند. خیلی از كشورهای جهان در ابتدا در تلاش بودند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آنرا تا حد امكان محدود كنند؛ چونكه آنها بر این باورند بیت كوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز هم چون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنكه مقامات قضائی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری كنند، سبب سهولت استفاده از آن می شود. این در حالیست كه برخی دیگر از كشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام نموده اند.
بر مبنای نمودار زیر كه در وب سایت dashnews آمده است، كشورهایی كه در آنها ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت كوین از محبوبیت و استقبال بیش تری نسبت به سایر نقاط جهان برخوردار شده است، به چشم می خورد:
طبق نمودار بالا، تركیه، برزیل، كلمبیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مكزیك، شیلی، چین، اندونزی، اسپانیا، روسیه، دانمارك، استرالیا، انگلستان، ایالات متحده آمریكا، فرانسه، آلمان و ژاپن به ترتیب كشورهایی از جهان بوده اند كه در آنها بیش ترین آمار استقبال از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت كوین به ثبت رسیده است. طی چند سال گذشته ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری هم چون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتالی هستند؛ چونكه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی دست یابند. چندی قبل بود كه كارشناسان پیشبینی كرده بودند با شكوفایی فناوری بلاك چین، روند استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده هم صعودی خواهد شد و رشد قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد نمود. 2121

1398/04/11
14:00:55
5.0 / 5
4410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت