مشكل قطعی اینترنت رفع شد

مشكل قطعی اینترنت رفع شد

به گزارش وبی كارت از ساعات ابتدایی صبح امروز، (۶ تیرماه) اینترنت ایران بیشتر از یك ساعت گرفتار افت محسوس شد. كاربران در شبكه های اجتماعی خود به این مورد واكنش زیادی نشان دادند. خیلی از این افراد قطعی اینترنت را به حملات سایبری و عده ای به رزمایش قطع اینترنت ربط دادند؛ عبارت ناشیانه ای كه از چند ماه قبل به جای تست تاب آوری زیرساخت های كشور مورد استفاده قرار گرفت.


ایرنا نوشت: وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالات گوناگونی كه در توئیتر عنوان شد و همگی او را تگ كرده بودند، اظهار داشت: همانطور كه در گراف زیر دیده می شود قطعی فیبر در مسیرهای بالادستی در اروپا بین بلغارستان و فرانكفورت كه چند تأمین كننده اینترنت ایران، از آن مسیر استفاده می كرده اند سبب اختلال گسترده یك و نیم ساعته در ارتباطات بین المللی ایران شده بود. هزار گیگابیت بر ثانیه قطعی ظرفیت ها داشتیم.
به قول سجاد بنابی نایب رییس هیأت مدیره شركت ارتباطات زیرساخت قطعی اینترنت ربطی به حملات سایبری نداشته و نشانه ای از حمله دیده نمی گردد. دلیل اصلی همان چیزی بود كه آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به آن اشاره نمود. وی صبح پنج شنبه در توئیتر خود نوشت: پیرو قطعی دو مسیر انتقال فیبر نوری در اروپا اختلال گسترده ای بین ۴۳ دقیقه صبح و ساعت ۲ صبح امروز به وجود آمد كه باعث افت محسوس سرعت و كیفیت اینترنت اغلب كاربران داخل كشور شد، با عنایت به بررسی های به عمل آمده هیچ گونه حمله یا خرابی عمدی شناسایی نشده است. مهرماه سال قبل هم اینترنت كشور با چنین اختلالی رو به رو شد و مدیر عامل زیرساخت در آن زمان اعلام نمود این اختلال به علت قطعی فیبر در خارج از كشور صورت گرفت و سبب شد تا ظرفیت ارتباطات بین المللی از ساعت ۹ شب تا ساعت یك صبح به مدت بیشتر از ۴ ساعت با اختلال همراه شود. 2121

1398/04/09
01:24:59
5.0 / 5
4245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت