۳۳ میلیون حمله سایبری به ایران خنثی شد

پاسخ وزیر ارتباطات به رسانه ها درباره حمله سایبری ادعایی به ایران

پاسخ وزیر ارتباطات به رسانه ها درباره حمله سایبری ادعایی به ایران

وبی كارت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حملات سایبری به ایران اظهار داشت: پارسال ۳۳ میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی كردیم و حمله موفقی از آنها صورت نگرفته است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: رسانه ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم كه مدت هاست ما با تروریسم سایبری -مثل استاكس نت- و یكجانبه گرایی-مثل تحریم ها- مواجهیم. نه یك حمله، بلكه پارسال ۳۳ میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی كردیم. حمله موفقی از آنها صورت نگرفته، هرچند تلاش های زیادی می كنند.
طرح دژفا، سپر امنیتی شبكه ملی اطلاعات كه همراه با توسعه فناوری از حریم شخصی افراد محافظت می كند و هدف آن مقابله با حملات سایبری، پشتیبانی از تداوم خدمات دیجیتال، پیشگیری از كلاهبرداری، نشر اطلاعات و شناسایی بدافزارهاست.
جهرمی زمان رونمایی از این سپر امنیتی اظهار داشته بود: ۱۰ پروژه زیر مجموعه «دژفا» مورد بهره برداری قرار می گیرد كه ۲۰ میلیارد تومان هزینه پژوهشی برای آن صرف شده است و نزدیك به ۳۰ میلیارد تومان هم هزینه عملیاتی دارد كه بر این اساس گام بلندی برای تأمین امنیت زیرساخت های شبكه ملی اطلاعات به منظور احقاق حقوق مردم و تأمین امنیت در شبكه ملی اطلاعات كه مبحث بسیار مهمی است برداشته خواهد شد.1398/04/03
14:30:40
5.0 / 5
4233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت