آخرین وضعیت ترافیك مرسولات پستی ایران

آخرین وضعیت ترافیك مرسولات پستی ایران

به گزارش وبی كارت آمار ترافیك مرسولات پستی در سال ۱۳۹۷، بیشتر از ۳۶۷ میلیون است كه البته در مقایسه با سال های گذشته نشان از كاهش ارسال مرسولات پستی دارد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، محیط پست در خلال دو دهه ی اخیر تغییرات زیادی داشته و همان گونه كه مسؤولان معتقدند جنبه های زیست اجتماعی بشر گرفتار تغییرات زیادی شده و بخش سنتی پست را گرفتار تغییراتی كرده است. هم چنین ظهور فناوری های جدید الكترونیكی و همه گیر شدن اینترنت و تلفن همراه در كنار مقررات زدایی در عرصه پست، تأثیری عمیق بر سازمان های پستی گذاشته و حضور پست را در بخش های سنتی كمرنگ تر كرده است.
پست در دنیا به جهت نیاز مردم، مأموریت های جدیدی را برای خود تعریف كرده است. چونكه هم اكنون شاید كمتر كسی از ارسال نامه برای رساندن پیام خود به مخاطب استفاده نماید و این سبب شده مرسولات پستی محدود به فرستادن كالا شود و همین مبحث تا حد زیادی باعث كاهش مرسولات پستی شده است. بنابراین و از آن جا كه با توسعه شبكه های ارتباطی، سهم پست در حال كاهش است، بر مبنای تاكید اتحادیه جهانی پست و با عنایت به زیرساخت های موجود، پست باید مأموریت های جدیدی برای خود بوجود آورده و به سه بعد فیزیكی، الكترونیكی و بعد مالی برسد.
آمار عرضه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حاكی می باشد كه در سال ۱۳۹۴، ترافیك مرسولات پستی ۶۷۲ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۸۷ بوده است. این عدد در سال ۱۳۹۵ به ۴۹۵ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۱۱ و در سال ۱۳۹۶ به ۴۷۶ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۵۵۹ رسیده است. مطابق آخرین آمار منتشره در وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آمار ترافیك مرسولات پستی تا آخر سال ۱۳۹۷، ۳۶۷ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۲۴۰ بوده است. این آمار با عنایت به سال های گذشته، نشان از كاهش ترافیك مرسولات پستی دارد.

البته همان گونه كه تقریباً بخش اعظمی از كسب وكارهای سنتی با توسعه ارتباطات الكترونیك به سمت الكترونیكی شدن رفته اند و كسب وكارهایی كه نتوانستند این مسیر را به درستی طی كنند، عرصه ی رقابت را به رقبای الكترونیكی خود واگذار كردند، این مورد نشان داده است با گذر زمان، شركت ها باید به عرضه محصولات مطابق با فناوری های جدید بپردازند تا از این قافله عقب نمانند.1398/03/26
15:11:27
5.0 / 5
4202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت