بزرگترین تراشه ساز جهان:

به همكاری با هواوی ادامه می دهیم!

به همكاری با هواوی ادامه می دهیم!

وبی كارت: شركت تایوانی TSMC بعنوان یكی از بزرگترین سازندگان چیپ ست در جهان اعلام نموده است به دنبال تحریم های آمریكا مقابل هواوی، به همكاری و فعالیت با این شركت چینی ادامه خواهد داد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، هفته پیش بود كه دولت ترامپ لیست جدیدی از شركت های ممنوعه برای تجارت و ایالات متحده را اعلام و منتشر نمود كه در آن نام شركت چینی هوآوی بعنوان بزرگ ترین توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و عرضه كننده گوشیهای هوشمند در جهان هم به چشم می خورد.
بدون شك محدودیت های جدیدی كه آمریكا برای هواوی وضع و اعمال كرده است، تأثیرات منفی و تبعات گسترده ای را به دنبال خواهد داشت و این بدان معناست كه دیگر قادر نخواهد بود هرگونه سرویس اختصاصی عرضه شده توسط گوگل را استفاده نماید و استفاده از سیستم عامل اندروید توسط هواوی تنها محدود به لایسنس های متن باز و AOSP خواهد بود.
به دنبال این خبر، بسیاری دیگر از غول های تكنولوژی همچون مایكروسافت و همینطور تراشه سازهای بزرگی همچون اینتل، كوالكام و برودكام هم اعلام نمودند كه مطابق قوانین و محدودیت های جدید دولت آمریكا عمل خواهند كرد و بدین ترتیب به همكاری با هواوی آخر خواهند بخشید.
اما حالا در بین همه این شركت های تكنولوژی و اپراتورهای مخابراتی در كشورهای مختلف كه به تحریم ضد هواوی پیوسته اند، شركت تایوانی TSMC بعنوان بزرگترین تولیدكننده چیپ ست در جهان اعلام نموده است كه بدون نگرانی از جریمه های احتمالی واشنگتن به همكاری با هواوی ادامه خواهد داد.
به نظر می آید كه مسئولان و مقامات تایوانی این شركت بعد از مشورت های حقوقی با وكلای مؤسسات حقوق بین المللل به این نتیجه رسیده و این خبر را منتشر نموده اند.
بنابر اعلام این شركت تولیدكننده محصولات نیمه هادی، ساخت چیپ ست شامل این قوانین و مقررات جدید آمریكا نمی گردد ازاین رو صنایع مربوطه قادر خواهند بود كماكان به فعالیت و همكاری با شركت چینی هواوی بپردازند. توشیبا هم با انتشار اطلاعیه ای مشابه اعلام نموده بود كه ارسال قطعات الكترونیكی نظیر چیپ های LSI برای پردازش داده به هواوی را ادامه می دهد. پاناسونیك و لنوو هم پس از آن تصمیم مشابهی گرفته و ادامه همكاری با این غول تكنولوژی را كه بدون شك برای آنها سودآوری بالایی به بار خواهد آورد، ترجیح داده اند.
این در حالیست كه بسیاری دیگر از شركت ها و اپراتورهای مخابراتی تحت تأثیر تحریم های تجاری جدید آمریكا ضد هواوی و واهمه از پرداخت جریمه های سنگین، فروش گوشیهای هواوی و همكاریهای مخابراتی با این غول تكنولوژی چینی را متوقف كرده و به حالت تعلیق درآورده اند.
بدون شك مشكلات و كشمكش های دولت آمریكا با هواوی از جنجال برانگیزترین و خبرسازترین اتفاقات سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه به نظر می آید به این زودی تمام نخواهد شد.
هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان به حساب می آید، در طول یك سال گذشته از جانب دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی همچون آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع اعلام نموده بودند.
با اینكه دولت چین و شركت هواوی همه این اتهامات را بارها رد و تكذیب كردند، به نظر می آید كه نگرانی در مورد جاسوسی از اطلاعات كاربران در كشورهای مختلف ضد این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.
از طرفی دیگر، جنگ تجاری چین و آمریكا هم به نگرانی های امنیتی ضد هواوی در توسعه زیرساخت های مربوط به شبكه ۵G مزید بر علت شده و هم اكنون آتش اختلافات آنها را شعله ورتر از قبل كرده است.
منبع:

1398/03/04
23:32:43
5.0 / 5
4318
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت