سریع ۸۰۰ را شماره گیری كنید

سریع ۸۰۰ را شماره گیری كنید

وبی كارت: در صورتیكه با كم شدن نامتناسب شارژ سیمكارت و یا هزینه ی بالای قبض مواجه می شوید، سریعاً شماره ی #۸۰۰؛ را بگیرید تا اگر در سرویس های ارزش افزوده عضو شدید، از آن آگاهی یافته و بتوانید این خدمات را غیرفعال كنید.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) كه به اختصار VAS نامیده می شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها مانند تماس صوتی و پیامك معمول است. در خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ابزارهایی مانند پیامك، تماس و دیتای مصرفی بعنوان ابزار نمایش خدمات استفاده می شود. خدمات ارزش افزوده می تواند توسط خود اپراتورها یا توسط شركای ثالثی كه بعنوان تامین كننده ی محتوا (Content Provider) شناخته می شوند، صورت گیرد.
خدمات ارزش افزوده بااینكه باید اختیاری و با اطلاع مشتركین فعال شوند اما در مواردی كه با تبلیغات كاذب و گمراه كننده، مشتركین به فعال سازی این خدمات اقدام نموده اند و یا در مواردی امكان دارد فعال سازی به صورت ناخواسته توسط آنها رخ داده باشد. هم چنین در مواردی عضویت كاربران در بعضی از خدمات ارزش افزوده، بدون آگاهی كاربران و توسط بعضی از شركت های ارزش اتفاق افتاده بود و از آنجائیكه این خدمات معمولاً هزینه های بالایی دارند، برای مثال ارسال یك پیامك ارزش افزوده به كاربر می تواند حداقل ۳۰۰ تومان هزینه داشته باشد، سبب تخلف آشكار چند میلیاردی شده بود.
در مواردی مشاهده شده پیامك های تبلیغاتی یا متن فریبنده طریق پیام رسان های اجتماعی یا سرشماره های شخصی ارسال می شود كه كاربران را تشویق می كند با ارسال كد، شارژ یا سرویس بلاعوض دریافت نمایند و بعضی از كاربران با اعتماد به این پیام ها، موارد درخواستی در پیامك را انجام می دهند كه در بعضی موارد به ثبت و فعال شدن سرویس ناخواسته و متضرر شدن آنها منجر می شود. بنا بر این اپراتورها از طرف رگولاتوری ملزم شدند كه در این باره به مشتركان اطلاع رسانی لازم را انجام دهند و هم چنین به تمامی شركت های ارائه دهنده خدمات مبتنی بر محتوا برای انجام ندادن اینگونه تبلیغات اخطار جدی ارسال نمایند.
همانطور كه بارها درباره ی این خدمات آگهی داده شده، مشتركان تلفن همراه می توانند بوسیله شماره گیری #۸۰۰* در تمام اپراتورهای تلفن همراه از سرویس های ارزش افزوده ای كه برای آنها فعال است، باخبر شده و در صورت عدم تمایل نسبت به حذف آنها اقدام نمایند. هم چنین در صورت مواجهه با عضویت ناخواسته در خدمات ارزش افزوده پیامكی مشتركان می توانند با بازگشت به پایگاه اینترنتی 195.ir یا تماس با سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات حوزه ICT به شماره ۱۹۵ شكایت خودرا ثبت كنند تا از طرف معاونت نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری پیگیری و اقدام لازم صورت گیرد.
منبع:

1398/02/17
14:24:15
5.0 / 5
4385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت