اینترنت اكسپلورر را هرچه زودتر حذف كنید

اینترنت اكسپلورر را هرچه زودتر حذف كنید

وبی كارت: اخیرا محققان و كارشناسان امنیتی به كاربران آگهی داده اند كه مرورگر اینترنت اكسپلورر از كامپیوتر خود بطور كلی حذف نمایند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، چندی قبل كارشناسان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری به كاربران در فضای مجازی اعلام نموده اند كه به هیچ عنوان از مرورگر اینترنت اكسپلورر ( internet explorer) استفاده نكنند چونكه مایكروسافت مدت ها قبل اعلام نموده بود كه دیگر از این مرورگر اینترنتی پشتیبانی نكرده و برای آن باز به روز رسانی های امنیتی و نرم افزاری نمایش نخواهد داد همین امر كافی است تا دلیل محكمی به شمار بیاید تا كاربران دیگر از آن استفاده نكنند.
امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی كاربران یكی از مسائلی است كه در سال های اخیر از اهمیت بیشتر و بسزایی برخوردار شده است.
اما حالا اخیرا گزارش های انتشار یافته از طرف كارشناسان امنیتی نشان داده است كه علاوه بر آن كه استفاده از مرورگر اینترنت اكسپلورر می تواند برای حریم خصوصی كاربران دردسرساز و خطر آفرین باشد و به هكرها اجازه نفوذ و دسترسی به اطلاعات شخصی آنها را بدهد، بلكه حتی عدم استفاده از این مرورگر اینترنتی باز می تواند به همان اندازه برای آنها خطر آفرین و از لحاظ امنیتی مشكل ساز باشد.
این كارشناسان اعتقاد دارند كه نقص های امنیتی و لطمه پذیری های موجود در مرورگر مذكور این امكان را به هكرها و مجرمان سایبری می دهد تا تمامی داده های مورد نظر خودرا از كامپیوتر كاربران به سرقت برده و به آنها دسترسی پیدا كنند و برای اهداف و انگیزه های شما خود از آنها سو استفاده كنند.
برمبنای گزارشی كه در وب سایت به اكونومیك تایمز آمده است، همین كه نرم افزار مرورگر اینترنت اكسپلورر برای یك كامپیوتر نصب شده باشد و در صورتیكه مورد استفاده قرار نگیرد، دریچه و پنجره ای برای نفوذ و ورود هكرها و مجرمان سایبری به حساب می آید و آنها قادر خواهند بود به راحتی با استفاده از حفره های امنیتی موجود در آن به تمامی اطلاعات مورد نظر خود برسند.
این لطمه پذیری كه در آخرین نسخه این مرورگر اینترنتی مشاهده شده بیشتر از همه كاربران سیستم عامل های ویندوز ۷ و ۱۰ را هدف قرار گرفته است.
بدین سان تمامی كارشناسان امنیتی از كاربران كامپیوتر و گوشیهای هوشمند درخواست كرده اند كه هر چه سریع تر این برنامه را از كامپیوتر و دستگاه الكترونیكی مورد استفاده خود حذف و لغو نصب كنند تا راه ورود هكرها را به اطلاعات خود سد كرده و ببندند.1398/01/27
21:12:29
5.0 / 5
4991
تگهای خبر: اینترنت , رایانه , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت