تورهای ارزان قیمت، تله ی كلاهبرداران است

تورهای ارزان قیمت، تله ی كلاهبرداران است

وبی كارت: در روزهای نوروز، مجرمان سایبری با تبلیغات دروغین تورهای ارزان قیمت داخلی و خارجی به دنبال كلاهبرداری از شهروندان هستند، بنا بر این كاربران باید هنگام مواجهه با موارد مشكوك، احتیاط كنند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، تبلیغ تورهای ارزان قیمت داخلی و خارجی در شبكه های اجتماعی كه نه نماد اعتماد الكترونیك و نه مجوز رسمی دارند، از طرف مجرمان سایبری است. با عنایت به رونق بازار سفرهای نوروزی، كلاهبرداران مبادرت به سودجویی از امكانات فضای مجازی می كنند و با استفاده از تورهای دروغین ارزان قیمت و درگاه های فیشینگ بانكی، اطلاعات كاربران را سرقت می كنند و یا مدارك و پولشان را به سرقت می برند.
قیمت های باورنكردنی و شگفت انگیز تورهای مسافرتی داخلی و خارجی كه در فضای مجازی و یا شبكه اجتماعی تبلیغ می شود، كذب بوده یا از طرف مجرمان سایبری است و یا اینكه این تورها حداقل امكانات را دارند، مثلاً به جای اقامت در هتل های چندستاره شما را در مسافرخانه یا متل اسكان می دهند. بنا بر این پلیس فتا به شهروندان آگهی می دهد كه مراقب تبلیغات تورهای ارزان قیمت داخلی و خارجی در فضای مجازی از طرف مجرمان سایبری باشند تا در دام آنها نیفتند.
درگاه های فیشینگ بانكی، یكی از موارد رایج این گونه كلاهبرداری ها هستند كه در این شیوه برای رزرو تور مسافرتی، كاربران به دام صفحات فیشینگ افتاده و اطلاعات بانكی آنها به سرقت می رود. همین طور یكی دیگر از شگردهای این مجرمان، دریافت مدارك از شهروندان برای تهیه ویزا و... است. افراد كلاهبردار از مدارك دریافتی شهروندان سوءاستفاده می كنند كه این امر تبعاتی باز برای شهروندان به دنبال دارد. پلیس فتا باز به شهروندان آگهی داده كه به هیچ عنوان مدارك شناسایی خود مانند كارت ملی، شناسنامه، پاسپورت و… را در اختیار این افراد قرار ندهند.
شهروندان برای رزرو تورهای مسافرتی نوروزی داخلی و خارجی به دفاتر گردشگری رسمی كه از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مجوز داشته باشند و حتماً سایت آنها دارای نماد اعتماد الكترونیك باشد بازگشت كنند و از رزرو تورهای مسافرتی در سایت های فاقد نماد اعتماد الكترونیك و بدون مجوز اجتناب كنند.
هنگام ورود به سایت تورهای گردشگری، از داشتن پروتكل امنیتی سایت (https) اطمینان حاصل كنید و در صورت امكان برای نخستین بار برای ثبت نام در تور گردشگری به صورت حضوری به دفاتر گردشگری معتبر بازگشت كنید، در غیر این صورت با رفتن به مراكز معتبر گردشگری آدرس اینترنتی دقیق این شركت ها را دریافت كنید. همین طور به هیچ عنوان اطلاعات سفر خودرا در اینترنت و شبكه های مجازی به اشتراك نگذارید، برای اینكه امكان دارد سارقان در فضای مجازی از این اطلاعات سوءاستفاده كنند.1398/01/03
15:16:34
5.0 / 5
4799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت