عاملان دستكاری نظرات مردم شناسایی شدند

عاملان دستكاری نظرات مردم شناسایی شدند

وبی كارت: وزیر ارتباطات از شناسایی عامل دستكاری در نظرات مردم مربوط به برنامه تلویزیونی آگاهی داد و اظهار داشت: گزارش كامل و با جزئیات فنی چگونگی دستكاری نظرات مردم در جشنواره صداوسیما، نهایی و برای پلیس ارسال شده است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، تعداد خیلی از كاربران اپراتورهای تلفن همراه طی روزهای گذشته اعلام نمودند پیامك تأیید رأی به یك برنامه ی تلویزیونی برایشان ارسال شده، در حالیكه آنها اصلاً در این رأی گیری شركت نكرده بودند و یا رای شان برنامه دیگری بوده است. این مساله از اختلال در سامانه رأی گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم حاكی بود. محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - همان زمان اعلام نمود آرای اعلام شده، واقعی نیستند و از بررسی این مساله و ارسال نتایج به صداوسیما و پلیس فتا آگاهی داد.

وزارت ارتباطات مجوز نداده است
البته سپس آن، دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم ادعا نمود «جابجایی آرای نظرسنجی محبوب ترین برنامه صداوسیما را شركتی كه از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است.»، اما سیدجمال هادیان - رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - این ادعا را رد كرده و اظهار داشت: تغییر آرا در شركت طرف قرارداد تبلیغات انحصاری صدا و سیما صورت گرفته است كه هیچ مجوزی از وزارت ارتباطات ندارد.
‎هم چنین وزیر ارتباطات، با تاكید بر شفاف سازی در این زمینه در پست توئیتری نوشت: ‏شركت های ارزش افزوده و USSD مجوزی از وزارت ICT ندارند و فعالیت آن‬ ها مطابق قانون تجارت است، اگر آنگونه كه در بخش های خبری سیما طرح شد، فعالیت آنها باید با ستاندن مجوز از وزارت ICT باشد، مطابق مصوبه ۱۹۲ كمیسیون تنظیم مقررات، تبلیغ یا فعالیت آنها سریعاً در صداوسیما متوقف شود.
در نهایت آذری جهرمی از شناسایی عامل دستكاری در نظرات مردم آگاهی داد و در توئیتر نوشته است: گزارش كامل و با جزئیات فنی چگونگی دستكاری نظرات مردم در جشنواره صداوسیما، نهایی و برای پلیس ارسال شد. عامل دستكاری در نظرات مردم شناسایی شده است. هك یا اختلال منتفی است. طبیعتاً شناسایی آمر یا آمران و انگیزه آنها را پلیس پیگیری خواهدنمود.1397/12/18
15:22:49
5.0 / 5
4427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت