اپلیكیشن های اندرویدی جاسوسی فیسبوك را می كردند؟

اپلیكیشن های اندرویدی جاسوسی فیسبوك را می كردند؟

وبی كارت: محققان و پژوهشگران امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه خیلی از اپلیكیشن های موبایلی اندرویدی اطلاعات كاربران را برای فیسبوك ارسال كرده و تحویل آن می دادند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت روزافزون حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی كاربران در فضای مجازی، خیلی از شبكه های اجتماعی نظیر فیسبوك كه این مساله را زیر سوال برده و رعایت نكرده اند، از طرف نهادهای دولتی و مردمی بسیاری بسیار تحت فشار قرار گرفته اند به گونه ای كه خیل عظیمی از كاربران به نشانه اعتراض، صفحه كاربری خودرا در فیسبوك بستند و با انتقادات شدیدی آنرا ترك كردند.
حالا در تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت the verge، خیلی از اپلیكیشن های اندرویدی محبوب و پرطرفدار نظیر Yelp و Duolingo، اطلاعات شخصی كاربران خودرا به شركت های دیگری همچون فیسبوك تحویل داده و ارسال كرده اند كه این امر در صورتیكه ثابت شود، سبب دردسر و گرفتاری های فراوانی برای این اپلیكیشن ها خواهد شد چراكه به وضوح نقض قوانین و مقررات مربوط به حفاظت از حریم خصوصی كاربران شمرده می شود.
همین طور در این گزارش ها از نام بعضی از اپلیكیشن های دیگر باز نام برده شده است كه همچون مهم ترین آنها می توان به برنامه معروف Indeed برای استخدام و كاریابی و همین طور اپلیكیشن دیگری تحت عنوان bible اشاره نمود.
بگفته این محققان هنوز معلوم و معین نمی باشد كه اپلیكیشن های مذكور به چه دلیلی اطلاعات كاربران را به فیسبوك تحویل داده اند ولی همانطور كه در اخبار قبلی مربوط به رسوایی بزرگ فیسبوك پارسال گفته شده بود، این غول تكنولوژی همین طور تلاش های زیادی برای به دست آوردن اطلاعات كاربران كرده بود به گونه ای كه با مؤسسه تحقیقاتی كمبریج آنالتیكا باز در این خصوص همكاری كرده بود و همین امر جنجال و سر و صداهای بسیاری را به وجود آورد.
ماه گذشته بود كه روزنامه وال استریت ژورنال باز اعلام نمود كه بعضی از توسعه دهندگان اپلیكیشن های مبتنی بر سیستم عامل اندروید و آی اواس، قوانین و مقررات مربوط به محافظت از حریم خصوصی كاربران را نقض كرده و زیر پا گذاشته اند چراكه بنظر می رسد بعضی از اطلاعات شخصی كاربران همچون موقعیت جغرافیایی (لوكیشن) آنها در كنار سایر اطلاعات شخصی نظیر تصاویر و فیلم های رد و بدل شده را باز به سرقت برده اند.1397/12/16
13:49:31
5.0 / 5
4378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت